NOLIF powstanie Paragraph Crew ogłosił filmem opublikowanym na swoim kanale na YouTube. Zdradził wówczas także skład pierwszego, jeszcze niedoświadczonego w bojach zespołu. Jego nadrzędnym celem stało się wypromowanie młodych, nieznanych jeszcze w środowisku graczy i na bazie ich przyszłego sukcesu budowanie marki klubu. Jak się jednak okazało, Marczak szybko postanowił pójść o krok dalej, proponując współpracę kolejnej formacji, tym razem kojarzonej już w nadwiślańskim środowisku. Od dziś w barwach nowego klubu występować będą dotychczasowi zawodnicy ProXimy Gaming.

- Jako Paragraph Crew ciągle szukamy czegoś, co wzmocni naszą organizacje. Gdy skontaktowaliśmy się z byłymi już graczami ProXimy Gaming z ofertą dołączenia do nas, długo się nie zastanawiali z decyzją i następnego już dnia oficjalnie porozmawialiśmy i uzgodniliśmy wszystkie warunki naszej współpracy. W ten oto sposób pozyskaliśmy młode zapowiadające się gwiazdy Polskiej sceny! - zdradził kulisy zawiązywania transferu menadżer Paragraph Crew, Rafał ‘sorino’ Kamiński.

Zespół ma w planach rozegrać kwalifikacje do Farm2play, wziąć udział w ESEA Poland, a także Open League Wnter 2017 Europe.

Co ciekawe, wraz ze zmianą pracodawcy, skład pożegnał się z Krzysztofem ‘Goofy’m’ Górskim. Jego miejsce zajął znany m.in. z ALSEN-Teamu i Universal Soldiers Mateusz ‘mefiu’ Gutarowski.


Nowy skład Paragraph Crew:

Arkadiusz ‘deoz’ Lyson

Adrian ‘Axii’ Janczarek

Michał ‘switcheR’ Gajek

Michał ‘RETO’ Silski

Mateusz ‘mefiu’ Gutarowski


NOLIF nie jest jedynym twórcą wideo z własną organizacją esportową. Już wcześniej Piotr ‘Rito’ Machała powołał do życia SEAL Esports, Szymon ‘IsAmUxPompa’ Kasprzyk zainicjował stworzenie Pompa Team, a obecny w środowisku esportowym od wielu lat, ale znany również z działalności na YouTube, Piotr ‘izak’ Skowyrski stanął na czele Izako Boars.