Z ProXima Gaming do Paragraph Crew. YouTuber założył klub esportowy

E-sport
Z ProXima Gaming do Paragraph Crew. YouTuber założył klub esportowy
fot. Paragraph Crew

Na esportowej scenie pojawiła się kolejna organizacja założona przez YouTubera – Paragraph Crew. Za jej powstanie odpowiada Piotr ‘NOLIF’ Marczak, który zdążył zakontraktować już byłych reprezentantów ProXimy Gaming.

NOLIF powstanie Paragraph Crew ogłosił filmem opublikowanym na swoim kanale na YouTube. Zdradził wówczas także skład pierwszego, jeszcze niedoświadczonego w bojach zespołu. Jego nadrzędnym celem stało się wypromowanie młodych, nieznanych jeszcze w środowisku graczy i na bazie ich przyszłego sukcesu budowanie marki klubu. Jak się jednak okazało, Marczak szybko postanowił pójść o krok dalej, proponując współpracę kolejnej formacji, tym razem kojarzonej już w nadwiślańskim środowisku. Od dziś w barwach nowego klubu występować będą dotychczasowi zawodnicy ProXimy Gaming.

- Jako Paragraph Crew ciągle szukamy czegoś, co wzmocni naszą organizacje. Gdy skontaktowaliśmy się z byłymi już graczami ProXimy Gaming z ofertą dołączenia do nas, długo się nie zastanawiali z decyzją i następnego już dnia oficjalnie porozmawialiśmy i uzgodniliśmy wszystkie warunki naszej współpracy. W ten oto sposób pozyskaliśmy młode zapowiadające się gwiazdy Polskiej sceny! - zdradził kulisy zawiązywania transferu menadżer Paragraph Crew, Rafał ‘sorino’ Kamiński.

Zespół ma w planach rozegrać kwalifikacje do Farm2play, wziąć udział w ESEA Poland, a także Open League Wnter 2017 Europe.

Co ciekawe, wraz ze zmianą pracodawcy, skład pożegnał się z Krzysztofem ‘Goofy’m’ Górskim. Jego miejsce zajął znany m.in. z ALSEN-Teamu i Universal Soldiers Mateusz ‘mefiu’ Gutarowski.


Nowy skład Paragraph Crew:

Arkadiusz ‘deoz’ Lyson

Adrian ‘Axii’ Janczarek

Michał ‘switcheR’ Gajek

Michał ‘RETO’ Silski

Mateusz ‘mefiu’ Gutarowski


NOLIF nie jest jedynym twórcą wideo z własną organizacją esportową. Już wcześniej Piotr ‘Rito’ Machała powołał do życia SEAL Esports, Szymon ‘IsAmUxPompa’ Kasprzyk zainicjował stworzenie Pompa Team, a obecny w środowisku esportowym od wielu lat, ale znany również z działalności na YouTube, Piotr ‘izak’ Skowyrski stanął na czele Izako Boars.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie