Bundesliga: Gol Lewandowskiego z Freiburgiem! Zwycięski powrót Heynckesa

Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością SC Freiburg 5:0. Jedną z bramek zdobył niezawodny Robert Lewandowski. Był to pierwszy mecz pod wodzą Juppa Heynckesa, odkąd ten wrócił na trenerską ławkę monachijczyków.

SC Freiburg jeszcze nigdy nie zdobył kompletu punktów grając na wyjeździe z Bayernem Monachium. Dwa remisy i piętnaście porażek - tak wyglądał bilans drużyny Rafała Gikiewicza i Bartosza Kapustki przed pierwszym gwizdkiem sędziego. W związku z tym łatwo było wskazać faworyta.

Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0. Wynik otworzył Julian Schuster, który pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Tuż przed przerwą kolejne trafienie dołożył Kingsley Coman. Przewaga monachijczyków rosła… W 63. minucie bramkę zdobył Thiago Alcantara, popisują się wspaniałym strzałem zza pola karnego!

Chrapkę na swojego gola miał także Lewandowski. Tym bardziej, że SC Freiburg wyjątkowo mu pasuje. W 11 wcześniejszych meczach ligowych przeciwko tej drużynie strzelił aż 12 goli. Polak dopiął swego w 76. minucie. Bramkę wypracował Thomas Mueller, który odebrał piłkę rywalowi i zagrał do "Lewego". Ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, której nie zmarnował.

Dla Lewandowskiego był to 160. gol w Bundeslidze. Dzięki temu dogonił dwunastego w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów Bernda Holzenbeina. Teraz na jego celowniku jest Karl-Heinz Rummenigge, który ma na swoim koncie 162 trafienia.

Kropkę nad "i" postawił Joshua Kimmich. Kiedy trafił do siatki, na zegarze wybiła czwarta minuta doliczonego czasu gry.

Cały mecz na ławce SC Freiburg przesiedział Gikiewicz, natomiast w kadrze meczowej zabrakło miejsca dla Kapustki. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) również był tylko rezerwowym.

Wyniki sobotnich meczów 8. kolejki Bundesligi:

1.FSV Mainz - Hamburger SV 3:2 (1:1)

Bramki: Alexandru Maxim 3, Stefan Bell 52, Danny Latza 58 - Walace 9, Sejad Salihović 90+2 (k)

Bayern Monachium – SC Freiburg 5:0 (2:0)

Bramki: Julian Schuster 8 (s), Kingsley Coman 42, Thiago Alcantara 63, Robert Lewandowski 76, Joshua Kimmich 90+4

Borussia Dortmund – RB Lipsk 2:3 (1:2)

Bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 4, 64 (k) – Marcel Sabitzer 10, Yussuf Poulsen 25, Jean-Kevin Augustin 49 (k)

Czerwona kartka: Sokratis Papastathopoulos (47, Borussia Dortmund)

Hannover 96 – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)

Bramki: Salif Sane 3 - Sebastien Haller 10, Ante Rebic 90

Hertha Berlin – Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2 (0:0)

Bramki: Leon Goretzka 54 (k), Guido Burgstaller 78

Czerwona kartka: Genki Haraguchi (44, Hertha Berlin)

TSG 1899 Hoffenheim – FC Augsburg 2:2 (0:0)

Bramki: Benjamin Hubner 53, Mark Uth 85 - Michael Gregoritsch 75, Jeffrey Gouweleeuw 90