FEN 19: Bitwa o Wrocław. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki
FEN 19: Bitwa o Wrocław. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight
fot. FEN

Już w sobotę czekają nas emocje związane z galą FEN 19: Bitwa o Wrocław! W stolicy Dolnego Śląska o mistrzowski pas powalczą m.in. Arkadiusz Wrzosek (7-3) oraz Nikolaj Falin (40-13), a w walce wieczoru Igor Danis (63-9, 48 KO) zmierzy się z Pawłem Biszczakiem (24-3, 8KO).

Po bojach na północy Polski - w Gdyni oraz Koszalinie - nadszedł czas, aby przenieść się na południe. Podczas gali FEN 19: Bitwa o Wrocław mistrzowskiego pasa w kategorii do 65 kg spróbuje obronić pierwsza mistrzyni organizacji w K-1 Róża Gumienna (8-0). Jej przeciwniczką będzie złota medalistka odbywających się w lipcu tego roku, również we Wrocławiu, Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games. Medal z najcenniejszego kruszcu Marta Waliczek (1-0-1) wywalczyła latem w kick-boxingu do 61 kg.

O pas w formule K-1 powalczą również Falin oraz Wrzosek i będzie to jednocześnie rewanż, ponieważ obaj panowie spotkali się już podczas 11. edycji FEN. Wówczas przez decyzję sędziów wygrał reprezentujący Niemcy Falin, jednak Polak również pokazał się z dobrej strony i wynik rewanżowego starcia jest kwestią otwartą.

W sobotę będziemy świadkami pierwszego w historii organizacji "Freak Fight'u". W oktagonie naprzeciw siebie staną Bartłomiej "Ruby" Brzeziński oraz Gabriel "Arab" Al-Sulwi, którzy mieszane sztuki walki trenują już jednak od dłuższego czasu. Zapowiada się więc na to, że pojedynek dwóch raperów będzie miał znacznie więcej wspólnego ze sportem, niż ma to zwykle miejsce przy tego typu pojedynkach.

Pierwotnie w walce wieczoru nominalnie walczyć mieli Wojciech Wierzbicki oraz Paweł Biszczak, jednak z powodu kontuzji pierwszy z wymienionych musiał zrezygnować. Trzeba przyznać, że zastępstwo będzie nie lada jakie, bo w klatko-ringu zobaczymy zawodnika, który w swojej profesjonalnej karierze ma już ponad... 70 pojedynków, a prawie 50 z nich zakończył przed czasem!

Przed FEN 19: Bitwa o Wrocław bardzo pewny swojego jest właściciel organizacji Paweł Jóźwiak.

- To będzie najmocniejsza gala, od kiedy jesteśmy na rynku. Sportowo, medialnie i frekwencyjnie na pewno 19. edycja będzie najlepsza - powiedział.

Pełna karta walk FEN 19 „Bitwa o Wrocław” prezentuje się następująco:

77 kg K-1 – Igor Danis VS Paweł Biszczak
77 kg MMA – Bartłomiej „Ruby”Brzeziński – Gabriel Al-Sulwi „Arab”
+95 kg K-1 – Nikolaj Falin VS Arkadiusz Wrzosek
77 kg MMA – Nassourdine Imavov VS Michał Michalski
65 kg K-1 – Marta Waliczek VS Róża Gumienna
84 kg MMA – Bartosz Leśko VS Paweł Brandys
56 kg MMA – Magdalena Rak VS Barbara Nalepka
77 kg MMA – Tymoteusz Łopaczyk VS Adrian Błeszyński
70 kg MMA – Patryk Nowak VS Jakub Mroczkowski
70 kg K-1 Marcin Stopka VS Krzysztof Kottas

Transmisja gali FEN 19: Bitwa o Wrocław od godziny 19.00 w Polsacie Sport Fight oraz od 20.00 w Polsacie Sport. Komentują Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie