La Liga: Atletico zatrzymało rozpędzony pociąg z Katalonii

Po serii siedmiu zwycięstw w La Liga z rzędu, Barcelona w końcu straciła punkty. Na jej drodze stanęło Atletico Madryt. Przez ponad 80 minut meczu na Wanda Metropolitano podopieczni Diego Simeone prowadzili z Katalończykami 1:0. Sytuację uratował w końcu jednak Luis Suarez.

Wynik meczu w pięknym stylu w 17. minucie otworzył Saul Niguez. Reprezentant Hiszpanii dostał piłkę od Yannicka Carrasco i technicznym uderzeniem sprzed pola karnego nadał piłce rotację, która kompletnie zmyliła interweniującego Marca-Andre ter Stegena.

Atletico świetnie radziło sobie w defensywie, Barcelona nie miała żadnego pomysłu na skruszenie tego czerwono-białego muru. Najbliżej był w 57. minucie Lionel Messi, który z rzutu wolnego z około 25 metrów trafił w słupek.

Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w 82. minucie, kiedy wspaniałą asystą z prawego skrzydła popisał się Sergi Roberto, a akcję głową wykończył Luis Suarez. Gospodarze nie potrafili ponownie przechylić szali na swoją stronę.

Barcelona do tej pory odnosiła w lidze same zwycięstwa. Za sprawą Atletico licznik stanął jednak na siedmiu spotkaniach. Gdyby podopieczni Diego Simeone dowieźli wygraną do końca, wyprzedziliby w tabeli Real Madryt. Teraz muszą się zadowolić jedynie trzecim miejscem.

Atletico Madryt - FC Barcelona 1:1 (1:0)

Bramki: Niguez 21 - Suarez 82. Sędzia: Antonio Mateu Lahoz.

Atletico: Jan Oblak - Filipe Luis, Diego Godin, Stefan Savić, Juanfran - Yannick Carrasco (73. Thomas), Gabi (83. Fernando Torres), Saul Niguez, Koke - Antoine Griezmann, Angel Correa (59. Nicolas Gaitan).

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Jordi Alba, Samuel Umtiti, Gerard Pique, Nelson Semedo (61. Sergi Roberto) - Andres Iniesta (61. Gerard Deulofeu), Sergio Busquets, Andre Gomes, Ivan Rakitić (79. Paulinho) - Luis Suarez, Lionel Messi.

Żółte kartki: Gabi, Niguez, Griezmannn - Umtiti, Rakitić.