Snajper z Nigerii trafi do Legii? Oferuje go Olisadebe

Piłka nożna
Snajper z Nigerii trafi do Legii? Oferuje go Olisadebe
fot. PAP

Emmanuel Olisadebe po zakończeniu kariery nie ma zamiaru odcinać się od piłki. Były reprezentant Polski zajął się menadżerką i zaproponował Legii Warszawa snajpera z Nigerii, Kingsley’a Eduwo.

Napastnik polecany przez Olisadebe jest jednym z najlepszych piłkarzy nigeryjskiej ligi. W barwach Lobi Stars w ostatnim sezonie strzelił czternaście goli i został trzecim najskuteczniejszym piłkarzem najwyższej klasy rozgrywkowej. Eduwo ma za sobą występy w reprezentacji, ale jedynie w tej grającej składem ligowym.

 

- Czy to nowy Olisadebe? Olisadebe był tylko jeden. Zresztą, Eduwo grał już w nigeryjskiej kadrze, więc i tak nie mógłby iść moją drogą. Choć pod względem talentu jestem przekonany, że w Polsce by sobie poradził. Dlatego właśnie jestem za tym, aby trafił do Warszawy – powiedział 25-krotny reprezentant Polski w rozmowie z "Super Expressem".

 

Olisadebe od kilku lat mieszka w Nigerii. Działa w branży budowlanej, ale jest też menadżerem piłkarskim. Docelowo chce sprzedawać zawodników z Nigerii do Chin, gdzie grał przez dwa sezony. W reprezentacji Polski zagrał w 25 spotkaniach, w których zdobył 11 goli.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze