Dziewięć goli w Sewilli! Szalony mecz dla Valencii

Valencia podtrzymuje świetną formę i jest nowym wiceliderem La Liga. Klub z wielkimi tradycjami wygrał szalony mecz z Betisem, w którym padło aż dziewięć bramek.

Pierwsza połowa na Estadio Benito Villamarin zwiastowała pewne zwycięstwo gości, bowiem Valencia po golach Gonzalo Guedesa i Geoffreya Kondogbii prowadziła 2:0. Jeszcze lepiej było po przerwie, bowiem Betis zmarnował rzut karny, a przyjezdni podwoili prowadzenie: na kwadrans przed końcem było aż 4:0.

Wtedy jednak nastał prawdziwy kataklizm. Betis przeprowadził prawdziwy szturm i zdobył trzy bramki w cztery minuty! Zwycięstwo Valencii wisiało więc na włosku, jednak na szczęście gości przetrzymali oni tę szarżę i dobili rozochoconych rywali w samej końcówce: do siatki trafili jeszcze Simone Zaza i Andreas Pereira.

Valencia dzięki zwycięstwu awansowała na pozycję wicelidera La Liga.

Betis - Valencia 3:6 (0:2)

Bramki: Campbell 79', Sanabria 80', Tello 84' - Kondogbia 35', Guedes 45', Rodrigo 64', Mina 74', Zaza 88', Pereira 90+3'