PlusLiga: Jastrzębski Węgiel ograł beniaminka

Siatkówka

W spotkaniu 4. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3. Beniaminek w drugim i trzecim secie nawiązał wyrównaną walkę z czołową ekipą poprzedniego sezonu.

Obie ekipy rozegrały wcześniej po dwa mecze. Beniaminek z Zawiercia zmagania w PlusLidze rozpoczął od starć z mocnymi ekipami: po dobrym występie na inaugurację przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (1:3), wyraźnie uległ 0:3 Treflowi Gdańsk. Trzeci mecz to starcie z trzecim bardzo wymagającym rywalem – Jastrzębskim Węglem. Podopieczni trenera Marka Lebedewa odnieśli efektowne zwycięstwo we własnej hali z PGE Skrą Bełchatów (3:1). Trzy dni później wyraźnie przegrali jednak w Kędzierzynie-Koźlu 0:3, walkę z mistrzem Polski nawiązując jedynie w trzeciej odsłonie (31:33).

 

Premierowa odsłona od początku toczyła się pod dyktando ekipy z Jastrzębia-Zdroju (0:3, 1:5 – po asie serwisowym Macieja Muzaja, 3:10). W dalszej części seta goście spokojnie powiększali przewagę, wykorzystując problemy z przyjęciem u rywali (8:16, 11:20). Dwa decydujące punkty w tej jednostronnej odsłonie zdobył rozgrywający Lukas Kampa (14:25).

 

Na początku drugiej partii, przy zagrywkach Hugo de Leona przewagę uzyskali gospodarze (11:5). W dalszej części seta zawiercianie utrzymywali przewagę, punktując po skutecznych blokach Davida Smitha (16:12). Jastrzębianie ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego po ataku Muzaja (17:17). W końcówce błędy własne pogrążyły ekipę gospodarzy (21:25). Przyjezdni, mimo słabszego przyjęcia, wygrali tę partię dzięki skutecznej grze w ataku.

 

Trzeci set rozpoczął się po myśli jastrzębian (2:5), później jednaj gra się wyrównała, a wynik oscylował wokół remisu (7:7, 12:12). W środkowej części seta przewagę znów zaczęli budować goście (12:14, 17:21). Siatkarze z Zawiercia znów ruszyli do odrabiania strat, grali z ogromną determinacją i dopięli swego (23:23), jednak dwie decydujące akcje padły łupem przyjezdnych. Najpierw Muzaj skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową, a po chwili Rodrigo Quiroga ustalił asem serwisowym wynik tej partii (23:25) i zakończył mecz. MVP: Lukas Kampa.

 

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 21:25, 23:25)

 

Aluron Virtu Warta: Grzegorz Bociek, Hugo de Leon Guimaraes, Grzegorz Pająk, Matej Patak, David Smith, Łukasz Swodczyk – Taichiro Koga (libero) oraz Krzysztof Andrzejewski, Kamil Długosz, Łukasz Kaczorowski, Mariusz Marcyniak, Michał Żuk

Jastrzębski Węgiel: Salvador Hidalgo Oliva, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Rodrigo Quiroga, Wojciech Sobala – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jason De Rocco, Marcin Ernastowicz.

 

Pozostałe mecze 4. kolejki PlusLigi:

 

2017-10-11: BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 25:20)

 

BBTS: Wojciech Siek, Jarosław Macionczyk, Wiaczesław Tarasow, Mariusz Gaca, Oleg Krikun, Bartosz Janeczek – Przemysław Czauderna (libero) oraz Kajetan Marek (libero), Tomasz Piotrowski, Piotr Łukasik, Jakub Bucki, Harrison Peacock, Bartosz Cedzyński.

Cuprum: Michał Masny, Robert Taht, Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Piotr Hain – Marcin Kryś (libero) oraz Adam Michalski.

                            

2017-10-12:MKS Będzin – Onico Warszawa 3:2 (21:25, 29:27, 23:25, 25:17, 15:11)

 

MKS: Rafael Araujo, Bartłomiej Grzechnik, Złatan Jordanow, Łukasz Kozub, Artur Ratajczak, Marcin Waliński – Michał Potera (libero) oraz Szymon Gregorowicz, Mateusz Kowalski, Jakub Peszko, Jonah Seif.

Onico: Antoine Brizard, Nikola Gorgiev, Bartosz Kwolek, Sebastian Warda, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Firlej, Jędrzej Gruszczyński, Guillaume Samica, Sharon Vernon-Evans.

 

2017-10-12: Espadon Szczecin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (14:25, 25:19, 20:25, 25:20, 15:11)

 

Espadon: Eemi Tervaportti, Marcin Wika, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Jeffrey Menzel, Justin Duff – Dawid Murek (libero) oraz Janusz Gałązka, Bartłomiej Kluth, Tomasz Kowalski, Adrian Mihułka (libero), Michał Ruciak.

Łuczniczka: Michał Szalacha, Paweł Gryc, Metodi Ananiew, Wojciech Jurkiewicz, Eduardo Goas, Henrique Batagim – Adam Kowalski (libero) oraz Kacper Bobrowski, Bartosz Filipiak, Jakub Rohnka.

 

2017-10-13: Dafi Społem Kielce – Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:21, 18:25, 25:23, 27:29, 15:11)

 

Dafi Społem: Łukasz Łapszyński, Maksim Morozow, Przemysław Stępień, Maciej Pawliński, Aleksiej Nałobin, Jakub Wachnik – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Szymon Biniek (libero), Jakub Szymański, Michał Superlak.

Cerrad Czarni: Kamil Droszyński, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Dmytro Teremienko, Wojciech Żaliński, Michał Filip – Dustin Watten (libero) oraz Kamil Kwasowski, Kacper Wasilewski (libero), Jakub Ziobrowski, Michał Ostrowski, Dejan Vincic.

                         

2017-10-14: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)

 

PGE Skra: Bartosz Bednorz, Patryk Czarnowski, Milad Ebadipour, Srećko Lisinac, Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły – Kacper Piechocki (libero) oraz Nikołaj Penczew, Szymon Romać.

Asseco Resovia: Jakub Jarosz, Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek, Thibault Rossard, Aleksander Śliwka, Lukas Tichacek – Mateusz Masłowski (libero) oraz Dominik Depowski, Dawid Dryja, Michał Kędzierski, Elviss Krastins, Paweł Rusek, Jochen Schoeps.

           

2017-10-14: Trefl Gdańsk – GKS Katowice 0:3 (20:25, 23:25, 22:25)

 

Trefl: Daniel McDonnell, Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Tyler James Sanders, Damian Schulz, Artur Szalpuk – Maciej Olenderek (libero) oraz Wojciech Ferens, Wojciech Grzyb, Bradley Gunter, Michał Kozłowski

GKS: Serhij Kapelus, Emanuel Kohut, Marcin Komenda, Paweł Pietraszko, Gonzalo Quiroga, Dominik Witczak – Bartosz Mariański (libero) oraz Karol Butryn, Maciej Fijałek, Bartłomiej Krulicki, Kacper Stelmach.

                     

2017-11-14: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze