Prospekt roku ciężko znokautowany w pierwszej rundzie walki o mistrzostwo świata! (WIDEO)

Sporty walki
Prospekt roku ciężko znokautowany w pierwszej rundzie walki o mistrzostwo świata! (WIDEO)
fot. youtube.com

To miała być jedna z ciekawszych walk tego roku, a chyba mało kto się spodziewał, że zakończy się już w pierwszej rundzie! Jermell Charlo (30-0, 15 KO) bardzo szybko znokautował Ericksona Lubina (18-1, 13 KO) w walce o mistrzostwo świata WBC wagi superpółśredniej. Prospekt roku miał być nowym mistrzem, ale na razie musi leczyć rany po ciężkim nokaucie.

Wielu ekspertów stawiało na Lubina, który w poprzednim roku został wybrany najbardziej obiecującym prospektem. Wśród nich był m.in. Janusz Pindera, który tak zapowiadał hitową walkę:

 

- Ja stawiam na Lubina, jego bezkompromisowość w walce jest imponująca, ale co do tego, że czeka go najcięższy test w karierze, chyba nikt nie ma wątpliwości. To będzie wojna na Brooklynie w której mistrz prawdopodobnie odda koronę.

 

Stało się jednak inaczej, choć pierwsze minuty były raczej klasycznym rozpoznaniem. Później jednak Charlo kapitalnie wystrzelił prawym hakiem, a Lubin lekko się pogubił i praktycznie sam wystawił szczękę w linię ciosu. Był on na tyle mocny i precyzyjny, że pretendent runął na ziemię i długo sprawiał wrażenie nieprzytomnego.

Sędzia po wyliczeniu do sześciu przerwał walkę.

 

Na gali w Barclays Center pasy wagi superpółśredniej obronili też inni mistrzowie. Erislandy Lara (25-2-2, 14 KO) pozostał mistrzem WBA, wypunktowując Terrella Gaushę (20-1, 9 KO), a Jarrett Hurd (21-0, 15 KO) znokautował w dziesiątej rundzie Austina Trouta (30-4, 17 KO)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze