Wypadek podczas Rajdu Śląska. Dwójka dzieci doznała obrażeń

Moto
Wypadek podczas Rajdu Śląska. Dwójka dzieci doznała obrażeń
fot. PAP

Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5) został zwycięzcą Rajdu Śląskiego, ostatniej rundy mistrzostw Polski i sięgnął po tytuł wicemistrzowski. Pierwsze miejsce już wcześniej zapewnił sobie Filip Nivette.

Na trasie 10. odcinka specjalnego Suszec (10,6 km), doszło do wypadku, gdy z drogi wypadł Zbigniew Gabryś (Ford Fiesta R5). Obrażeń doznała dwójka dzieci, które obserwowały przejazd stojąc za taśmą, na końcu prostego odcinka drogi, przy 90-stopniowym zakręcie.

 

Dwie poszkodowane dziewczynki, pięcio- i dziewięcioletnia, zostały przewiezione do Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie. Jak poinformował PAP rzecznik szpitala rannym dzieciom nie grozi niebezpieczeństwo. Starsza dziewczynka ma uraz uda, młodsza jest poobijana. Obie pozostały jednak na obserwacji na oddziale chirurgii i urologii katowickiego szpitala.

 

Po wypadku odcinek został przerwany, a następnie odwołany.

 

Zwycięzca Rajdu Śląskiego Tomasz Kasperczyk wyprzedził po 13 odcinkach specjalnych Miko Marczyka (Subaru Impreza STI) o 1.55.9 i Łukasza Kotarbę (Mitsubishi Lancer EVO 9) o 2.11,8.

 

W końcowej klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski triumfował Filip Nivette przed Tomaszem Kasperczykiem i Zbigniewem Gabrysiem.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze