Poznaliśmy komplet finalistów MŚ siatkarek

Siatkówka
Poznaliśmy komplet finalistów MŚ siatkarek
fot. PAP

Siatkarki Argentyny uzupełniły stawkę 24 uczestników MŚ 2018, które od 29 września do 20 października zostaną rozegrane w Japonii. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a w gronie finalistów zabraknie reprezentacji Polski.

Kwalifikacje do MŚ 2018 zakończył turniej rozegrany w mieście Arequipa w Peru, w którym obok gospodyń rywalizowały reprezentacje Argentyny, Kolumbii oraz Urugwaju. Imprezę tę zdecydowanie wygrała Argentyna, ogrywając po 3:0 Kolumbię i Urugwaj oraz 3:1 Peru. W ten sposób siatkarki Albicelestes zostały ostatnią 24. drużyną, która wystąpi w przyszłorocznych mistrzostwach świata.

 

Polki po raz ostatni na mistrzostwach świata zagrały w 2010 roku. Szansę udziału w MŚ 2018 straciły podczas turnieju rozegranego w dniach 23–28 maja na warszawskim Torwarze. Przegrały wówczas z Serbkami 0:3 (które wywalczyły bezpośredni awans) oraz Czeszkami 2:3 (wywalczyły szansę gry w dodatkowym turnieju rozegranym w Rotterdamie, w którym nie uzyskały jednak awansu).

 

Poprzednie mistrzostwa świata rozegrano w 2014 roku we Włoszech. Tytuł wywalczyła ekipa Stanów Zjednoczonych, która ograła w finale Chiny 3:1. W meczu o brąz Brazylia pokonała Włochy 3:2. Najlepszą zawodniczką (MVP) tamtej imprezy uznano Amerykankę Kimberly Hill.

 

Finaliści MŚ siatkarek 2018:

 

Argentyna

Azerbejdżan

Brazylia

Bułgaria

Chiny

Dominkana

Holandia

Japonia – gospodarz.

Kamerun

Kanada

Kazachstan

Kenia

Korea Południowa

Kuba

Meksyk

Niemcy

Portoryko

Rosja

Serbia

Tajlandia

Trynidad i Tobago

Turcja

USA – obrońca tytułu.

Włochy.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze