Nietypowa asysta Krychowiaka! Pierwsze zwycięstwo było o włos

Grzegorz Krychowiak był blisko swojego pierwszego zwycięstwa w Premier League. Jego West Brom czekał na zakończenie ósmej kolejki ciężki wyjazd na boisko niedawnego mistrza Anglii - Leicester City, który jednak w tym sezonie radzi sobie fatalnie. Goście byli blisko wygrania swojego pierwszego meczu od sierpnia, jednak na gola Nacera Chadliego w końcówce odpowiedział Riyad Mahrez.

Spotkanie Leicester City z West Bromwich Albion miał w poniedziałkowy wieczór zakończyć ósmą serię gier Premier League. W wyjściowym składzie gości po raz kolejny znalazł się Grzegorz Krychowiak, który do klubu wrócił po udanych występach w reprezentacji Polski. Polak stworzył linię pomocy z Garethem Barrym i Jake'iem Livermore'm.

Pierwsza połowa na King Power Stadium była nudna jak flaki z olejem. Gra nie kleiła się żadnej ze stron, na boisku oglądaliśmy typowy mecz walki, w której niczym ryba w wodzie odnalazł się Krychowiak. Polak w pierwszej części gry nie wyróżnił się jednak niczym szczególnym, chociaż często imponował timingiem i dobrą grą w destrukcji: raz uchronił swój zespół przed stratą bramki wybijając futbolówkę z linii bramkowej.

Wspomniany timing pomógł 27-latkowi zaliczyć niecodzienną asystę. W drugiej połowie "Krycha" przerwał kontratak wyprowadzany przez Kelechiego Iheanacho, przy okazji będąc faulowanym. Polak wywalczył rzut wolny, a tego na piękną bramkę zamienił Nacer Chadli, dla którego był to pierwszy start w tym sezonie. Jeśli Krychowiakowi policzymy asystę (jak chociażby popularne Fantasy Premier League) - byłaby to jego druga w tym sezonie.

Gdy wydawało się, że The Baggies przełamią trwającą od sierpnia niemoc, gospodarze potrafili udanie przycisnąć i wyszarpać punkt. 18. zespół Premier League rzucił się do odrabiania strat, a swoją premierową bramkę po zamieszaniu w polu karnym zdobył Riyad Mahrez. Algierczyk tuż przed golem na 0:1 zmarnował "setkę" ekspediując piłkę ponad poprzeczką bramki Boaza Myhilla, w 80. minucie się już jednak nie pomylił. Znakomicie opanował skaczącą piłkę i płaskim strzałem dał Lisom remis.

Leicester City - West Bromwich Albion 1:1 (0:0)

Bramki: Mahrez 80' - Chadli 63'

Leicester: Schmeichel; Simpson (Chilwell 74'), Morgan, Maguire, Fuchs; Mahrez, Ndidi, Iborra (King 90'), Albrighton; Iheanacho (Slimani 74'), Vardy

West Brom: Myhill; Dawson, Hegazi, Evans, Gibbs; Livermore, Krychowiak, Barry; J. Rodriguez (McClean 84'), Rondon, Chadli (McAuley 84')

Żółte kartki: Iheanacho, Albrighton - Hegazi, Myhill