Pulev wycofał się z walki z Joshuą! Takam w jego miejsce

Sporty walki

28 października w Cardiff miało dojść do walki Anthony Joshua - Kubrat Pulev o należące do Anglika pasy mistrzowskie IBF, WBA oraz IBO wagi ciężkiej. Pojedynek nie dojdzie jednak do skutku ze względu na kontuzję Bułgara! Jego miejsce zajmie Carlos Takam (35-3-1, 27 KO).

Pulev (25-1, 13 KO) jest obowiązkowym pretendentem z ramienia IBF i bardzo chciał zmierzyć się z Joshuą (19-0, 19 KO). Anglik to aktualnie jedna z największych gwiazd w światowym boksie, która bez większych problemów gromadzi fanów na największych obiektów. Na październikowe starcie dostępnych było ponad 80 000 wejściówek, lecz od dłuższego czasu nie ma ich już w sprzedaży.

 

Niestety, na jednej z serii treningowych Bułgar doznał kontuzji ramienia. Było to 10 dni temu i od tego czasu nie widać poprawy. Cała sprawa była trzymana w ścisłej tajemnicy przez obóz zawodnika. Wobec tego walka wieczoru wieczoru została odwołana. To może też skomplikować plany Joshuy, który po pokonaniu Puleva liczył na unifikacje tytułów z Josephem Parkerem.

 

Eddie Hearn był jednak dobrej myśli i miał w głowie zastępców Puleva. W grę wchodziły dwie opcje: rewanż z Dillianem Whyte'em (21-1, 16 KO) lub starcie z Carlosem Takamem (35-3-1, 27 KO), który znajduje się w rankingu IBF tuż za Bułgarem. W związku z tym dla Joshuy będzie to walka z obowiązkowym pretendentem.

Skrót walki Joshua - Kliczko w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze