Kawulski: Nasz cel? Zdobyć Europę!

Sporty walki

Oprócz UFC, nikt w Irlandii nie sprzedał jeszcze tylu biletów. Ani BAMMA, ani Bellator, a UFC tylko dzięki Conorowi McGregorowi. Ponadto te organizacje działają na irlandzkim rynku od lat, my tam jesteśmy po raz pierwszy i od razu go zelektryzowaliśmy. Ogromny sukces. Taki właśnie mamy cel - zdobywać Europę - mówi Maciej Kawulski, współwłaściciel federacji KSW, która 22 października zorganizuje galę w Dublinie.

Karolina Owczarz: Kolejna gala poza granicami Polski, szykuje się naprawdę duże wydarzenie.

Maciej Kawulski: Gdy na twoją galę przychodzi 60 tysięcy osób, można na chwilę zapomnieć, że te małe kroczki są tak samo ważne, jak np. KSW na PGE Narodowym. Dla nas zdobywanie nowych rynków jest niesłychanie ważne. Jesteśmy nie tylko biznesmenami, ale właśnie też zdobywcami. To że sprzedaliśmy rekordową liczbę biletów w 3 Arenie o czymś świadczy. Oprócz UFC, nikt w Irlandii jeszcze tylu biletów nie sprzedał. Ani BAMMA, ani Bellator, a UFC tylko dzięki Conorowi McGregorowi. A przecież te organizacje działają na irlandzkim rynku od lat, my tam jesteśmy po raz pierwszy i od razu go zelektryzowaliśmy. Ogromny sukces. Taki właśnie mamy cel - zdobywać Europę.

Jak została odebrana wieść o powrocie Michała Materli? Jego osoba generuje zainteresowanie?

Myślę, że tak. Do tego stopnia, że nie liczy się nawet jego walka, ale sam jego powrót. Gdybym miał wymienić takie cztery najważniejsze wydarzenia tej gali, byłyby to: pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Jamesem McSweeneyem, Normana Parke'a z Mateuszem Gamrotem, walka Ariane Lipski, która zawsze daje niesamowite show, no i przede wszystkim właśnie powrót Michała Materli. To zreszą w tym miesiącu jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie MMA.

Cała rozmowa z Maciejem Kawulskim w załączonym materiale wideo.

Karolina Owczarz, RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze