Prezes Hungaroringu kultywuje przyjaźń polsko-węgierską: Kibicuję Kubicy!

Moto
Prezes Hungaroringu kultywuje przyjaźń polsko-węgierską: Kibicuję Kubicy!
fot. PAP

Prezes Hungaroringu Zsolt Gyulay oznajmił we wtorek, że kibicuje Robertowi Kubicy w staraniach o powrót do rywalizacji w Formule 1. Napisał o tym w oświadczeniu. Polak testuje we wtorek na torze Hungaroring pod Budapesztem bolid Williamsa.

- To, co odbywa się teraz na torze, jest swego rodzaju rozgrywką końcową. Osobiście kibicuję, by to Kubica wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, gdyż łączą go z Hungaroringiem tysiące więzi: tu debiutował w Formule 1, tu prowadził w tym roku po raz pierwszy samochód wyścigowy z 2017 r. i teraz tu się rozstrzyga, czy będzie mógł wrócić do wyścigowego cyrku – napisał Gyulay.

Jak zaznaczył, dla Węgra jest to rywalizacja „naszego człowieka”.

- Oczywiście będziemy się cieszyć, jeśli na przyszłorocznym Grand Prix Węgier Formuły 1 będziemy mogli gościć kilka tysięcy polskich kibiców, bo tworzą fantastyczną atmosferę - oznajmił.

O start w zespole Williamsa ubiega się obok Kubicy także Brytyjczyk Paul di Resta. Poniedziałek był dniem przygotowań na torze, a testy rozpoczęły się wtorek.

Jak poinformował Gyulay, zespół Williamsa wynajął Hungaroring na trzy dni, prosząc, by testy odbywały się za zamkniętymi drzwiami, czyli aby nikt nie mógł wejść do środka – ani przedstawiciele mediów, ani kibice.

- Spełniliśmy to życzenie, chociaż wiemy, że pod bramą znajdują się wierni polscy kibice, którzy przyjechali do naszego kraju z powodu Roberta Kubicy – napisał Gyulay. Jak dodał, team Williamsa zwrócił też uwagę, że w zeszłym tygodniu w Silverstone paru kibicom udało się wejść na test i wykonane tam nagranie obiegło internet.

- Wobec tego musimy zachować wzmożoną ostrożność – podkreślił.

Jak zaznaczył, test odbywa się z zachowaniem niezbędnych sportowych przygotowań, czyli na każdym stanowisku pracuje sędzia sportowy, działa ambulatorium i na miejscu dyżuruje helikopter ratunkowy.

- To dla nas powód do ogromnej dumy, że coraz więcej osób wybiera nasz tor na testy zespołów, wystarczy przypomnieć, że to u nas zorganizowano w tym roku kolektywny test między sezonami i pamiętamy, że po Grand Prix Węgier także Kubica jeździł po torze - dodał.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze