La Liga straci gigantyczne pieniądze, jeśli Barcelona opuści rozgrywki

Piłka nożna
La Liga straci gigantyczne pieniądze, jeśli Barcelona opuści rozgrywki
fot.: PAP

Prezes La Liga Javier Tebas przyznał, że jeśli Katalonia ogłosi swoją niepodległość, a FC Barcelona opuści rozgrywki, Hiszpanie stracą kilkaset milionów euro.

Europa żyje tematem ewentualnej niepodległości Katalonii. Nie omija to świata sportu, jako że o sile hiszpańskiej ligi stanowi między innymi FC Barcelona. Prezes La Liga - Javier Tebas uważa, że ewentualne opuszczenie przez Barcę rozgrywek wiąże się z ogromną stratą.

 

- Możecie myśleć, że Barcelona stanowi o jakichś 50 procentach naszego dochodu. Tak nie jest, ale to około 20-25% - powiedział Tebas.

 

20-25% to około 600 milionów euro przychodu. Chodzi tu o pieniądze jedynie z tytułu praw telewizyjnych. Proces "walki" o pokazywanie ligi hiszpańskiej został w tym roku przełożony, właśnie z racji sytuacji politycznej.

 

- Przekładamy konkurs, choć zwykle odbywał się około tej daty. Poczekajmy, by zobaczyć, co jeszcze wydarzy się w Hiszpanii - stwierdził Tebas.

 

Dla 24-krotnych mistrzów Hiszpanii opuszczenie Primera Division także wiązać się może ze stratami. Jak poinformowały władze "Dumy Katalonii", klub ma osiągnąć na koniec tego sezonu rekordowe niemal 900 milionów przychodu. Aż 1/4 pochodzić ma ze wspomnianych praw telewizyjnych.

KJ, Polsat Sport, Fox Sports

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze