Liga Mistrzów: Karabach zatrzymał Atletico!

W meczu 3. kolejki grupy C Karabach Agdam zremisował w Lidze Mistrzów z Atletico Madryt 0:0. To fatalna informacja dla faworyzowanych przed spotkaniem Hiszpanów, którzy mają obecnie na koncie tylko 2 punkty.

W pierwszej połowie grę kontrolowali gospodarze. Nie mieli jednak żadnych dogodnych okazji do strzelenia bramki. Paradoksalnie miało je Atleti, które jednak po kontrach zatrzymywane było przez dobrze dysponowanego w środowy wieczór Ibrahima Sehicia.

W drugiej odsłonie madrycki zespół stosował wysoki pressing, ale dobrze radzący z tym sobie Karabach sprawił, że "Los Rojiblancos" biegali głównie za piłką. Nawet w momentach, gdy inicjatywę przejmowali goście, nie wiązało się to z poważnym zagrożeniem. Aktywny dziś Antoine Griezmann nie potrafił wykreować dogodnych okazji do gola, a dwójkowe akcje Filipe Luisa i Yannica Carrasco na lewym skrzydle zwykle kończyły się jedynie rzutami rożnymi.

W 71. minucie Dino Ndlovu minął sprytnie Saula Nigueza i Jose Gimeneza, ale jego strzał był niecelny. Kilka chwil później, za próbę wymuszenia rzutu karnego, napastnik gospodarzy obejrzał drugą żółtą kartkę. W 83. minucie uderzał Griezmann, a Sahić "wypluł" piłkę, przez co dośrodkowanie otrzymał Fernando Torres. Futbolówka, po strzale z "główki", wylądowała jednak niewiele nad poprzeczką.

To kolejna strata punktów Atletico, przez co Hiszpanie mają zaledwie 2 oczka po trzech kolejkach i zajmują trzecie miejsce w grupie. Dla Karabachu, jak i dla całego Azerbejdżanu, to z kolei historyczny, pierwszy punkt w historii rozgrywek Champions League.

Karabach - Atletico 0:0

Karabach: Sehić – Medvedev (71' Rzeźniczak), Gusejnov, Sadygov, Agolli – Almeida, Garajev – Henrique (69' Guerrier), Michel (85' Elyounoussi), Madatov – Ndlovu

Atletico: Oblak – Vrsaljko, Godin, Gimenez, Filipe Luis – Gaitan (64' Partey), Saul Niguez, Gabi, Ferreira-Carrasco (72' Correa) – Gameiro (72' Torres), Griezmann