Liga Mistrzów: Pech Lewandowskiego, wysoka porażka Teodorczyka z PSG

Środowe mecze Ligi Mistrzów może nie przyniosły aż tylu goli co wtorkowe, ale bez wątpienia nie moglismy narzekać na brak emocji. Szczególnie w zwariowanym meczu Chelsea z Romą (3:3). Grały również drużyny polskich piłkarzy. Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim pokonał Celtic Glasgow 3:0, a Anderlecht Łukasza Teodorczyka uległ PSG 0:4.

Lewandowski mecz z Celtikiem może zaliczyć do pechowych. Już na początku spotkania był o włos od asysty. Wtedy to dograł do Thiago, który umieścił piłkę w siatce, ale arbiter był zdania, że Polak zagrywał już zza linii końcowej i gola nie uznał. Po chwili kapitan naszej reprezentacji padł w polu karnym, ale i tym razem sędzia nie był po stronie Lewego. W drugiej połowie w końcu trafił do siatki, jednak na przeszkodzie znów stanął rosyjski sędzia, który odgwizdał pozycję spaloną Polaka.

Ostatecznie Bayern nawet bez bramek Lewandowskiego pewnie pokonał Celtic 3:0. Wynik meczu otworzył Thomas Muller, który dobił strzał właśnie naszego snajpera. Kolejne trafienia dołożyli Joshua Kimmich i Matts Hummels.

Nie był to najlepszy wieczór dla innego Polaka. Anderlecht Łukasza Teodorczyka przegrał z PSG aż 0:4. Autorami goli było niezawodne paryskie trio – Mbappe, Cavani, Neymar - a ostatnie trafienie dorzucił Angel Di Maria. Były napastnik Lecha Poznań zagrał 90 minut i został ukarany żółtą kartką.

Wiele emocjo mieliśmy w spotkaniu Chelsea z AS Roma. Choć Anglicy prowadzili już 2:0, to nie zdołali utrzymać tego korzystnego rezultatu. Jeszcze przed przerwą zespół z Serie A zdobył gola kontaktowego, a w drugiej połowie dwie bramki dołożył Edin Dzeko. Chelsea była już w bardzo złej sytuacji, ale punkt zapewnił jej Eden Hazard.

W meczu rozgrywanym o 18:00 Karabach Agdam sensacyjnie urwał punkty Atletico Madryt i zremisował z hiszpańskim klubem 0:0. Od 71. minuty grał w tym spotkaniu Jakub Rzeźniczak.

Wyniki środowych meczów Ligi Mistrzów:

Karabach Agdam - Atletico Madryt 0:0

Bayern Monachium - Celtic Glasgow 3:0
Bramki: Thomas Muller 17, Joshua Kimmich 29, Mats Hummels 51

Chelsea FC - AS Roma 3:3
Bramki: David Luiz 11, Eden Hazard 37 - Aleksandar Kolarov 40, Edin Dzeko 64, 70

FC Barcelona - Olympiakos Pireus 3:1
Bramki: Dimitrios Nikolaou (sam.) 18, Lionel Messi 61, Lucas Digne 64 - Dimitrios Nikolaou 90

Benfica Lizbona - Manchester United 0:1

Bramka: Markus Rashford 64

CSKA Moskwa - FC Basel 0:2
Bramka: Taulant Xhaka 29, Dimitri Oberlin 90

Anderlecht - Paris Saint-Germain 0:4
Bramki: Kylian Mbappe 3, Edinson Cavani 44, Neymar 66, Angel Di Maria 88

Juventus Turyn - Sporting Lizbona 2:1
Bramki: Miralem Pjanic 29, Mario Mandzukić 84 - Alex Sandro (sam.) 12