Jak poinformowali organizatorzy Polskiej Ligi Esportowej, Team Kinguin jako pierwszy uczestnik skorzystał z otwartego okna transferowego. Wśród „Pingwinów” pojawił się Kacper ‘Kap3r’ Słoma – nieznany szerszej publiczności dwudziestodwulatek, który swe umiejętności prezentował dotychczas m.in. w zmaganiach na platformie FaceIt. Słoma w głównym składzie znalazł się kosztem Bartosza ‘HypeRa’ Wolnego. Ten został przeniesiony bowiem na ławkę rezerwowych.
 
O tym, że Kap3r zajmie w końcu miejsce HypeRa mówiło się od kilku tygodni. Młody talent zastępował go przecież w europejskich kwalifikacjach do WCA 2017. Wolny nie uczestniczył również w ostatnich pojedynkach Teamu Kinguin w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Wówczas swoim podopiecznym pomagać musiał trener formacji – Mariusz ‘Loord’ Cybulski.
 
Skład Team Kinguin:
Grzegorz ‘SZPERO’ Dziamałek
Michał ‘MICHU’ Müller
Mikołaj ‘mouz’ Karolewski
Karol ‘rallen’ Rodowicz
Kacper ‘Kap3r’ Słoma
 
HypeR stał się częścią Teamu Kinguin w maju bieżącego roku. Do składu wszedł wtedy za Damiana ‘furlana’ Kisłowskiego, porzucając tym samym rolę szkoleniowca w PRIDE. Jego doświadczenie i analityczne podejście do gry miało taktycznie poukładać zespół. Ostatecznie jednak były trener „Orzełków” nie sprawdził się w roli prowadzącego. Nie wiemy, jaka czeka go esportowa przyszłość.