Polski bramkarz wziął udział w zabawie treningowej FIFA 18! (WIDEO)

Piłka nożna
Polski bramkarz wziął udział w zabawie treningowej FIFA 18! (WIDEO)
fot. Youtube

Przed rozegraniem meczu w FIFA 18 gracze często zabijają czas próbując swoich sił w sesjach treningowych, wśród których występuje m.in. bicie rzutów wolnych. EA Sports zorganizowało dla piłkarzy z krwi i kości podobną konkurencję, na prawdziwym boisku, a jednym z uczestników zaawy został bramkarz SC Freiburg Rafał Gikiewicz!

W oczekiwaniu na mecz gracze FIFA 18 umilają sobie czas wykonując rozmaite ćwiczenia przygotowane przez twórców gry. Jednym z nich jest bicie rzutów wolnych, w kierunku dwóch tarcz zawieszonych przy spojeniach bramki, a także dwóch ustawionych na murawie po wewnętrznych stronach słupków. Za ominięcie makiety muru oraz trafienie w kwadraty otrzymuje się najwięcej, bo aż 2000 punktów. Za zwyczajne trafienie w bramkę dostaje się 1000 punktów, a za obicie poprzeczki 200.

 

Podobną konkurencję zorganizował producent gry FIFA 18 dla prawdziwych piłkarzy, wśród których znaleźli się zawodnicy SC Freiburg, z Gikiewiczem na czele! Zobaczcie jak poradził sobie Polak w Bundesliga Free Kick Challenge!

 

 

Oprócz Polaka w zabawie wzięli udział Amir Abrashi, Kamir Guede oraz Onur Bulut. Do oddania mieli 15 strzałów, a najwięcej z nich oddał Gikiewicz, który był tego dnia lepiej dysponowany od kolegów z pola. Na bramkę uderzył on sześciokrotnie, dwa razy trafiając w tarcze, trzy razy do bramki i tylko raz pudłując. Piłkarze SC Freiburg skompletowali ogółem 16 tysięcy punktów, z czego aż 7 było dorobkiem Polaka. Wynik ten pozwolił im na zajęcie pierwszego miejsca w zestawieniu, wobec czego cała czwórka nie omieszkała świętować sukcesu odpowiednią porcją "dabowania"!

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze