Córka Murka zadebiutowała w siatkarskiej ekstraklasie

Siatkówka
Córka Murka zadebiutowała w siatkarskiej ekstraklasie
fot. Instagram

Dawid Murek – były reprezentant Polski, od lat występuje na parkietach PlusLigi, a od 2016 roku jest zawodnikiem Espadonu Szczecin. Podczas gdy doświadczony siatkarz rywalizuje w męskiej ekstraklasie, pierwsze kroki w Lidze Siatkówki Kobiet stawia jego córka – Natalia.

18-letnia przyjmująca w poniedziałek 16 października po raz pierwszy zagrała w spotkaniu ekstraklasy. Wystąpiła w barwach Impela Wrocław w wygranym 3:1 meczu z Enea PTPS Piła i wywalczyła dla swej drużyny 12 punktów. Dzień później – 17 października jej ojciec Dawid Murek był w kadrze Espadonu Szczecin na spotkanie z Onico Warszawa, ale nie pojawił się na parkiecie. Jego koledzy pewnie wygrali na Torwarze 3:0.Były reprezentant Polski, znakomity przyjmujący, w tym roku skończył 40 lat; obecnie gra w ekipie ze Szczecina na pozycji libero. Cechą wspólną ojca i córki jest z pewnością ogromna waleczność na parkiecie, która napędza do działania całą drużynę.

 

Sama siatkarka nie ocina się od rodziny, która jest dla niej wielkim wsparciem, jednak na swoje sukcesy chce zapracować sama. Dotychczasowe medale i nagrody zdobyła w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Jeszcze w lipcu rywalizowała w Meksyku na mistrzostwach świata U–21, a już we wrześniu młodą przyjmującą oglądać można było w Baku, gdzie odbywały się seniorskie mistrzostwa Europy. Teraz przyszedł czas na rozgrywki ligowe. Murek wybrała Impel Wrocław – klub, o którym mówi, że jest jej wymarzonym.

 

 

Natalia Murek to, obok Julii Szczurowskiej, kolejna młoda siatkarka w Impelu, której ojciec zawodowo uprawiał siatkówkę. Dawid Murek, z powodu swoich obowiązków klubowych, nie mógł pojawić się w Orbicie, jednak na bieżąco śledził poczynania córki.

 

Bardzo się cieszę, że mogłam zadebiutować w Orbicie. Na pewno było to przeżycie stresujące, jednak połączone z ekscytacją, że sezon, na który tak długo czekałam wreszcie się zaczął! Mam nadzieję, że teraz będzie już coraz lepiej, a ja będę miała jeszcze swoje szanse na boisku – tak Murek skomentowała swój pierwszy występ w LSK.

 

 

To było coś niesamowitego, ojciec jest dumny, duma rozpiera. Cieszę się, że dotrwałem do tego momentu, że ja jeszcze czynnie uczestniczę w Plus Lidze, a Natalia zacznie swoją przygodę z Ligą Siatkówki Kobiet. Oczywiście, że śledziłem ten mecz, nie mogłem być osobiście, bo byliśmy w drodze do Warszawy, córka nie wyszła w pierwszej "szóstce", ale na boisku pojawiła się od drugiego seta i grała już do końca. Impelki wygrały, więc się bardzo cieszę i mam nadzieję, że się będzie dobrze układało – powiedział Murek w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

 

 

Poniedziałkowe spotkanie zakończyło się wygraną 3:1 nad Eneą PTPS Piła. Szóstka, która zakończyła spotkanie składała się w połowie z siatkarek poniżej 20. roku życia. Marysia Stenzel, Julka Szczurowska, Natalia Murek pokazały się jednak z bardzo dobrej strony i w pełni zasłużyły na wygraną.

 

 

Bo razem możemy więcej 🍀😊 #finallytogether#myeverything#myfamily#mydaddy#murekteam#togetherforever#happy

A post shared by Natalia Murek (@nmurek) on Dec 22, 2016 at 3:54pm PST

 

Kolejny sprawdzian przed Impelkami już w najbliższą sobotę. Na swój pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie wrocławianki udadzą się do Bydgoszczy. Początek spotkania o godzinie 18.00.

RM, Polsat Sport, Impel Wrocław - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze