Czas na polskie kwalifikacje do WESG. W akcji Virtus.pro i nie tylko!

E-sport
Czas na polskie kwalifikacje do WESG. W akcji Virtus.pro i nie tylko!
fot. s.redefine.pl

Startują polskie kwalifikacje do World Electronic Sports Games. W grze o dwa miejsca na światowych finałach zobaczymy czołowe formacje znad Wisły - w tym Virtus.pro.

Organizatorzy WESG nie przewidzieli zaproszeń nawet dla najlepszych zespołów na świecie. Z tego też względu w polskich eliminacjach zobaczymy gwiazdorskie Virtus.pro mierzące swoje siły z zespołami dużo mniej doświadczonymi. Oprócz „Złotej piątki” w akcji oglądać będziemy też Team Kinguin, AGO Gaming, PRIDE, Venatores, Izako Boars, tomorrow.gg, SEAL Esports, Pompa Team i szereg innych biało-czerwonych formacji. Łącznie chęć udziału w kwalifikacjach wyraziło ponad pięćdziesiąt ekip. Ostatecznie w rozgrywkach zobaczymy jednak trzydzieści dwie drużyny. Pełną listę znajdziecie pod tym ADRESEM.

Dwa najlepsze składy krajowych kwalifikacji wywalczą bilety do Barcelony, w której od 22 do 26 października odbędą się europejskie finały turnieju. Dopiero w Hiszpanii przekonamy się, czy Polacy wylecą ostatecznie na globalne zwieńczenie zawodów do Azji.

Organizowane w Chinach finały World Electronic Sports Games szybko stały się jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów w harmonogramie esportowców. Wszystko to za sprawą ogromnej, rekordowej dla Counter-Strike’a: Global Offensive puli nagród, którą zaprezentowali organizatorzy. Uczestnicy WESG 2017 podzielą się bowiem sumą $1,500000.

Przypomnijmy, że podczas finałów WESG 2016 podziwiać  mogliśmy VIrtus.pro oraz Team Kinguin. Niespodziewanie jednak to „Pingwiny” osiągnęły lepszy rezultat, zajmując drugie miejsce. Spółka Filipa ‘NEO’ Kubskiego wróciła wówczas do Polski z brązowymi medalami.

Polskie kwalifikacje potrwają do 20 października.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze