KSW 40: Gamrot - Parke. Skrót pierwszej walki (WIDEO)

Sporty walki

Podczas gali KSW 40 w Dublinie dojdzie do rewanżu, którego stawką będzie pas kategorii lekkiej. Dzierżący mistrzowski tytuł Mateusz Gamrot znowu stanie twarzą w twarz z Normanem Parke. Przypomnijmy sobie ich pierwsze starcie.

Wiele osób podkreślało, że takiego przeciwnika Gamrot jeszcze nie miał, lecz on sam nie był do tego przekonany. W całej swojej karierze mistrz kategorii lekkiej nie tylko nie przegrał walki, ale także wygrał każdą możliwą rundę!

Choć wielu ekspertów przepowiadało, że Irlandczyk z Północy nie będzie aż tak wielkim wyzwaniem, na jakie się robi, to jednak okazało się, że Parke jest silny. Mocno trzymał się na nogach i nie dał się obalać. Pierwsza runda była bardzo wyrównana, ale Gamrot raczej wyprowadził celniejsze ciosy. Ładnie działa prawy prosty, raz trafił też wysokim kopnięciem.

W drugiej rundzie walka została na chwilę przerwana na "wniosek" Parke'a, który zasugerował, że został... ugryziony przez Gamrota. W rewanżu postanowił odepchnąć Polaka, co nie skończyło się odjęciem punktu. Gamrot wiele razy próbował obalać, ale Irlandczyk z Północy świetnie uciekał z nogami. Polak starał się markować ciosy, czasami uderzać i iść po obalenie, lecz Parke'owi udawało się uniknąć tego typu zagrań.

W trzeciej rundzie po raz kolejny Parke kapitalnie unikał prób obaleń. Walka może nie była zbyt efektowna, ale to oznaczało, że każdy cios mógł mieć znaczenie. Gamrot bardzo często trafiał pojedynczymi ciosami, podczas gdy pretendent starał się walczyć na pressingu. Więcej ciosów padło jednak ze strony panującego mistrza, która pozostał mistrzem KSW.

Skrót pierwszej walki Gamrot - Parke w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze