Reprezentacja Polski kobiet gromi w meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski kobiet zapisała na swoim koncie kolejne efektowne zwycięstwo pod wodzą trenera Miłosza Stępińskiego. Tym razem biało-czerwone rozgromiły w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w Ostródzie Estonię 6:0.

Trener Stępiński dał szansę występu od pierwszej minuty aż czterem debiutantkom. Szybko okazało się to dobrym pomysłem, bo już w 9. minucie na strzał zdecydowała się Natalia Chudzik. Z tym poradziła sobie estońska bramkarka, ale wobec dobitki Roksany Ratajczyk była już bezradna. Kilka minut później groźnie zrobiło się pod bramką Polek, ale w sytuacji sam na sam świetnie spisała się Anna Szymańska. To rozdrażniło nasze reprezentantki, które ruszyły do kolejnych ataków. To przyniosło efekt w 28. minucie. Po uderzeniu Julii Matuschewski piłka trafiła najpierw w słupek, a następnie pod nogi Klaudii Lefeld. Ta zachowała zimną krew i posłała futbolówkę do siatki. W ostatniej minucie pierwszej połowy było już 3:0. Sędzia dopatrzyła się zagrania piłki ręką przez jedną z estońskich zawodniczek, a rzut karny na bramkę zamieniła Julia Matuschewski.

Po zmianie stron Polki nie zwolniły tempa. Już pięć minut po wznowieniu gry czwartą bramkę dla biało-czerwonych bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobyła Patrycja Balcerzak. Ta sama zawodniczka na niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem dośrodkowywała w pole karne, ale po fatalnym błędzie estońskiej bramkarki piłka wpadła do siatki, ku zaskoczeniu samej reprezentantki Polski. Ostateczny cios w 85. minucie zadała Ewelina Kamczyk. Wprowadzona na murawę po przerwie piłkarka Górnika Łęczna popisała się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego i ustaliła wynik meczu na 6:0 dla biało-czerwonych!

W kolejnym meczu towarzyskim zespół Miłosza Stępińskiego zmierzy się z Grecją. Spotkanie w Ostródzie zostanie rozegrane 23 października o 17:00.

Polska – Estonia 6:0 (3:0)

Bramki: Roksana Ratajczyk 9, Klaudia Lefeld 28, Julia Matuschewski 45 k, Patrycja Balcerzak 50, 78, Ewelina Kamczyk 85.

Polska: 12. Anna Szymańska – 2. Joanna Operskalska, 4. Oliwia Woś, 3. Paulina Dudek (46, 7. Agata Guściora) – 18. Dagmara Grad (46, 11. Ewelina Kamczyk), 13. Patrycja Balcerzak, 5. Klaudia Lefeld, 23. Nikol Kaletka (46, 16. Dominika Grabowska), 10. Roksana Ratajczyk (60, 15. Agnieszka Winczo), 6. Natalia Chudzik (46, 21. Martyna Wiankowska) – 20. Julia Matuschewski (71, 9. Ewa Pajor).

Estonia: 1. Getter Laar – 10. Berle Brant (46, 2. Liis Pello), 20. Ketlin Saar (75, 3. Silja Gorosko), 15. Inna Zlidnis, 4. Pille Raadik, 16. Kelly Rosen – 13. Kristina Bannikova, 6. Liivi Sormus (64, 17. Eneli Kutter), 7. Katrin Loo (85, 21. Liisi Vink-Lainas) – 23. Ulrika Tulp (63, 9. Signy Aarna), 14. Lisette Tammik (64, 8. Vlada Kubassova).

Żółta kartka: Raadik.

Sędziowała: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Polska).