Muguruza triumfowała w wielkoszlemowym Wimbledonie oraz turnieju WTA w Cincinnati, dotarła także co najmniej do półfinałów zawodów w Brisbane, Rzymie, Birmingham, Stanford i Tokio.

 

Debel Hingis-Han wygrał dziewięć turniejów (stuprocentowa skuteczność w finałach), w tym US Open. W Nowym Jorku Szwajcarka odniosła 13. wielkoszlemowy triumf w deblu, w tym trzeci na twardych kortach. Poprzednio w tej konkurencji cieszyła się z sukcesu na Flushing Meadows w 1998 i 2015 roku. Łącznie ma w dorobku 25 tytułów wywalczonych w imprezach tej rangi. Pięć razy wygrała singlowe zmagania, a siedem razy rywalizację w mikście (w Nowym Jorku - odpowiednio - w 1997 oraz w 2015 i 2017 roku).

 

Tenisistką, która poczyniła największy postęp została uznana 20-letnia Łotyszka Jelena Ostapenko. Awansowała w minionym roku o 37 pozycji w rankingu (z 44. na siódmą), m.in. dzięki zwycięstwu w Paryżu na kortach Rolanda Garrosa. Jest pierwszą zawodniczką w tzw. Open Erze, która wygrała francuski turniej nie będąc rozstawioną przed jego rozpoczęciem.