Piłka nożna

Wraca temat Podolskiego w Górniku Zabrze

- Obiecałem kiedyś śp. Krzyśkowi Majowi (były działacz Górnika, który zmarł nagle wieku 39 lat – przyp. SE), że zagram w Górniku i tego się trzymam. Chcę dotrzymać słowa i jeśli ode mnie będzie to zależało, to tak się stanie. Wiadomo, czasem pojawia się coś, co przeszkodzi, jak na przykład – odpukać – kontuzja, ale mój plan co do gry w Zabrzu się nie zmienił. Chcę to zrobić! - podkreślił Podolski.

Były reprezentant Niemiec pytany przez dziennikarza "SE" wyraził także swoją opinię na temat Ekstraklasy. I jest to opinia radykalna.

- Co do polskiej ligi, to jedna rzecz musi się zmienić: ten system z play-off. To jest bez sensu. Kończysz sezon na pierwszym miejscu, potem grasz dodatkowe mecze, lądujesz na przykład na piątej pozycji i ostatecznie masz sezon do d… Pokaż mi drugą poważną ligę, która gra w takim systemie. Nie ma takiej! Mam generalną wiedzę co się dzieje w Ekstraklasie i można chyba powiedzieć, że ciężko o stabilizację. Legia jeszcze niedawno grała w Lidze Mistrzów, a teraz  w pucharach jej nie ma, w lidze też nie prowadzi. Piast Gliwice też całkiem niedawno był w czubie, natomiast w tym momencie wygląda to zupełnie inaczej… - wymieniał 32-latek.

Podolski występuje obecnie w japońskim Visselu Kobe, dla którego w 13 meczach zdobył cztery bramki. Jego kontrakt z klubem wygaśnie 31 grudnia 2019 roku. Niemiec o polskich korzeniach będzie miał wtedy 34 lata. Czy Górnik będzie miał z niego jeszcze jakiś pożytek? Nie każdy jest wszak Zlatanem Ibrahimoviciem.

 

Cały wywiad z Podolskim przeczytacie TUTAJ.