Podolski: Obiecałem śp. Majowi, że zagram w Górniku. Słowa dotrzymam

Piłka nożna
Podolski: Obiecałem śp. Majowi, że zagram w Górniku. Słowa dotrzymam
fot. PAP/Newscom

W piątek ukazał się w "Super Expressie" ciekawy wywiad z Lukasem Podolskim. Były zawodnik m.in. Bayernu Monachium i Arsenalu po raz kolejny odniósł się do kwestii swojej gry dla Górnika Zabrze, zdradził dlaczego tak bardzo mu na tym zależy, ale stwierdził też, że system rozgrywek ESA 37 jest... bez sensu.

- Obiecałem kiedyś śp. Krzyśkowi Majowi (były działacz Górnika, który zmarł nagle wieku 39 lat – przyp. SE), że zagram w Górniku i tego się trzymam. Chcę dotrzymać słowa i jeśli ode mnie będzie to zależało, to tak się stanie. Wiadomo, czasem pojawia się coś, co przeszkodzi, jak na przykład – odpukać – kontuzja, ale mój plan co do gry w Zabrzu się nie zmienił. Chcę to zrobić! - podkreślił Podolski.

Były reprezentant Niemiec pytany przez dziennikarza "SE" wyraził także swoją opinię na temat Ekstraklasy. I jest to opinia radykalna.

- Co do polskiej ligi, to jedna rzecz musi się zmienić: ten system z play-off. To jest bez sensu. Kończysz sezon na pierwszym miejscu, potem grasz dodatkowe mecze, lądujesz na przykład na piątej pozycji i ostatecznie masz sezon do d… Pokaż mi drugą poważną ligę, która gra w takim systemie. Nie ma takiej! Mam generalną wiedzę co się dzieje w Ekstraklasie i można chyba powiedzieć, że ciężko o stabilizację. Legia jeszcze niedawno grała w Lidze Mistrzów, a teraz  w pucharach jej nie ma, w lidze też nie prowadzi. Piast Gliwice też całkiem niedawno był w czubie, natomiast w tym momencie wygląda to zupełnie inaczej… - wymieniał 32-latek.

Podolski występuje obecnie w japońskim Visselu Kobe, dla którego w 13 meczach zdobył cztery bramki. Jego kontrakt z klubem wygaśnie 31 grudnia 2019 roku. Niemiec o polskich korzeniach będzie miał wtedy 34 lata. Czy Górnik będzie miał z niego jeszcze jakiś pożytek? Nie każdy jest wszak Zlatanem Ibrahimoviciem.

 

Cały wywiad z Podolskim przeczytacie TUTAJ.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze