Siatkarskie legendy wśród wolnych agentów. Któryś może trafić do Polski?

Siatkówka
Siatkarskie legendy wśród wolnych agentów. Któryś może trafić do Polski?
fot. CyfraSport

Siatkarski sezon ligowy wystartował na dobre, a w PlusLidze aspiracje do walki o podium wyraziło znacznie więcej zespołów niż te najbardziej oczywiste. Czy któryś z nich jest w stanie jeszcze bardziej się uzbroić patrząc na rynek wolnych zawodników? Na liście wolnych agentów można znaleźć prawdziwych gigantów światowej siatkówki!

Problemem najbardziej łakomych kąsków na rynku wolnych agentów są z pewnością wymagania finansowe, przez które zawodnikom ciężko znaleźć zatrudnienie. Najbardziej okazałe CV i umiejętności mają z pewnością Amerykanin David Lee i Ivan Miljkovic, którzy w zeszłym sezonie grali w lidze tureckiej (kolejno Ziraat Bankasi i Halkbank).
 
35-letni Lee ma na swoim koncie między innymi złoty medal Pucharu Świata, brąz igrzysk olimpijskich oraz grę w prawdziwych gigantach światowej siatkówki: Zenicie Kazań, Lokomotiwie Nowosybirsk, Dynamie Moskwa czy Modenie. Jeszcze starszy Miljković to żywa legenda reprezentacji Serbii. 38-latek w swojej karierze zachwycał już w Lube Banca Macerata czy Fenerbahce Stambuł, zaś z zespołem narodowym wywalczył dwa mistrzostwa Europy i złoto igrzysk olimpijskich. Formalnie Miljković pożegnał się już z parkietem, jednak Serb wciąż figuruje na listach "zawodników do wzięcia".
 
Na szczycie ligi tureckiej pieniądze są ogromne, o czym niedawno przekonali się Dawid Konarski i Bartosz Kurek. Polacy w Turcji podpisali bowiem gigantyczne kontrakty i są w światowej czołówce pod tym względem.
 
Czy kluby z PlusLigi stać na zatrudnienie tak wielkich nazwisk? To z pewnością zwiększyłoby atrakcyjność rodzimych parkietów, jednak czołowa dwójka wydaje się poza zasięgiem. Kolejnymi ciekawymi nazwiskami są między innymi Frederic Winters, który w ubiegłym sezonie bronił barw Asseco Resovii i Holender Kay van Dijk (ostatnio Ziraat).
 
Serwis WorldofVolley przygotował zestawienie najciekawszych zawodników wśród wolnych agentów na rynku siatkarskim. W nawiasie narodowość oraz klub, w którym ostatnio występował dany zawodnik.
 
- David Lee (USA, Ziraat Bankasi)
- Ivan Miljkovic (Serbia, Halkbank)
- Kay Van Dijk (Holandia, Ziraat Bankasi)
- Frederic Winters (Kanada, Asseco Resovia)
- Aleksa Brdjovic (Serbia, Gazprom-Jugra Surgut)
- Tomislav Dokic (Serbia, Bani Yas)
- Ivan Komarov (Rosja, Ziraat Bankasi)
- William Price (USA, Istanbul BBSK)
- Angel Perez (Portoryko, Gigantes de Juntas)
- Kamil Baranek (Czechy, Paris Volley)
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie