Świetne widowisko w Zabrzu! Górnik zremisował wygrany mecz

Górnik Zabrze zremisował z Koroną Kielce 3:3 w drugim piątkowym meczu 13. kolejki Ekstraklasy. Zabrzanie prowadzili już 3:1 po pierwszej połowie, ale rywale walczyli do samego końca i ostatecznie wywieźli z ciężkiego terenu punkt. Gospodarze wskoczyli na pozycję lidera Ekstraklasy.

Ciekawie zrobiło się na przedmeczowej konferencji, kiedy to trener gości, Gino Lettieri zafundował dziennikarzom... piwo za swoje spóźnienie. Szkoleniowiec mógł też być zadowolony z postawy swoich piłkarzy w ostatnich tygodniach. Kielczanie potrafili pokonać m.in. Wisłę Kraków. Mimo to faworytem była rewelacja tego sezonu, Górnik. Zabrzanie przed tygodniem przegrali z Zagłębiem Lubin, czym zakończyli kapitalną serię trzynastu meczów bez porażki.

Podopieczni Marcina Brosza potrzebowali zaledwie sześć minut, by wyjść na prowadzenie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Damian Kądzior. W pierwszej połowie oglądaliśmy aż cztery gole. Dla gospodarzy trafiali jeszcze Igor Angulo (13. gol lidera klasyfikacji króla strzelców w lidze) oraz ponownie Kądzior. Nadzieje gości przedłużył samobój Szymona Mateuszka.

Rozochoceni wydarzeniami z pierwszych 45 minut liczyliśmy, że druga połowa przyniesie równie wiele emocji. Dopiero bramka Gorana Cvijanovica w 75. minucie zapewniła nam gorącą końcówkę. Kielczanie wyrównali w ostatnich minutach i wywieźli z Zabrza punkt. Górniki nie wykorzystał wpadki Zagłębia Lubin, ale mimo wszystko awansował na pozycję lidera Ekstraklasy. Zabrzanie mają tyle samo punktów co "Miedziowi". Może ich jednak wyprzedzić w tej kolejce Lech Poznań, który zagra w sobotę z Lechią Gdańsk.

Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:3 (3:1)

Bramki: Kądzior 6', 45', Angulo 25' - Dejmek 41', Cvijanovic 75', Kiełb 85'

Górnik: Loska - Ambrosiewicz, Wolniewicz, Wieteska, Koj - Kądzior (Grendel 77'), Matuszek, Żurkowski (Shevelyukhin 53'), Kurzawa - Wolsztyński (Urynowicz 57'), Angulo

Korona: Gostomski - Kovacevic (Kacharava 59'), Dejmek, Diaw - Rymaniak, Żubrowski , Możdżeń, Miś (Cvijanovic 32') - Kiełb, Jukic - Soriano (Cebula 59')

Żółte kartki: Kurzawa, Grendel - Cvijanovic