Ważenie w Newark! "Mamy walki"

Sporty walki

- Mamy walkę! – krzyknął anonser piątkowego ważenia w Prudential Center, kiedy obaj pięściarze głównej walki gali World Boxing Super Series zmieścili się w limicie wagi junior ciężkiej. Pretendent do tytułu mistrza świata „Diablo” Włodarczyk był o 300 gram cięższy (90,5 kg) od obrońcy pasa IBF , Rosjanina Murata Gasijewa, ale w sobotę wieczorem zadecydują nie gramy, ale umiejętności.

Także Maciek Sulęcki i Mateusz Masternak nie mieli problemów ze zmieszczeniem się w limitach swoich kategorii wagowych. Ceremonia ważenia przebiegła wyjątkowo spokojnie, a warte skomentowania warte są tylko dwie sprawy. Pierwsza z nich, to trochę śmiesznie/groźna akcja rywala „Mastera’ – Stivensa Bujaja, który rzucił się do spojrzenia twarzą w twarz z Polakiem, jakby liczył na to, że Masternak się przestraszy i ucieknie. Nie uciekł. „Pamiętasz, na pewno dobrze pamiętasz!” - mówił z odległości dwóch centymetrów walczący pod amerykańską flagą Albańczyk do Polaka. Miało to pewnie dotyczyć sparingu obu pięściarzy, parę dobrych lat temu w Niemczech, ale jak na tym buduje Bujaj całą swoją pewność siebie przed walką ...to źle się to dla niego skończy.

 

Druga uwaga też dotyczy zabawnej sytuacji - z głównej walki wieczoru. Organizatorzy są europejscy, a Komisja Stanowa z USA, więc był problem, kiedy wagę Gasijewa i Włodarczyka odczytano w kilogramach. Obecny na sali szef IBF był zestresowany, nie miał pojęcia, czy panowie są w limicie czy nie, ale na wysokości zadania stanął Diablo... i przełączył przelicznik z kilogramów na  funty. No i mamy walkę!

 

Wszystkie walki z udziałem Polaków będzie można zobaczyć w Polsacie Sport. Walka Sulęcki - Culcay jest planowana na godzinę 3.05 naszego czasu, Masternak - Bujaj na 4.00, a Włodarczyk - Gasijew na 5.00.

 

 

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze