KSW 40: Gamrot nie powalczy o pas... przez rywala!

Sporty walki

Mateusz Gamrot (13-0, 4 KO) miał na gali KSW 40 w Dublinie po raz kolejny bronić pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej. Niestety pojedynek z Normanem Parke'em (26-6, 4 KO, 12 SUB) nie będzie miał statusu walki o pas. Wszystko ze względu na przekroczony limit wagowy Irlandczyka z Północy.

Na porannej ceremonii ważenia wszyscy bohaterowie gali KSW 40 poza Normanem Parke'em wypełnili wymagane limity wagowe. Irlandczyk miał jeszcze szansę uratować sytuację zbijając zbędnych 500 gramów do oficjalnej ceremonii ważenia o godzinie 15:00.

Niestety ze względów zdrowotnych Parke zdecydował się nie zrzucać dodatkowo wagi. Utrzymanie odwodnionego, osłabionego organizmu przez tak długi czas mogło negatywnie wpłynąć na jego samopoczucie i trudno się z tym nie zgodzić.

Walka z Gamrotem tym samym straciła status walki mistrzowskiej. Pojedynek odbędzie się również na dystansie trzech, a nie jak wcześniej planowano - pięciu rund.

 

 

- Przepraszam, że nie wypełniłem limitu wagowego. Było blisko, ale oczekiwanie do godziny 15:00 mogłoby negatywnie odbić się na moim zdrowiu. Nerki już zaczynały mnie boleć z odwodnienia. Wiem, że to wygląda nieprofesjonalnie, ale zdrowie jest najważniejsze. Przepraszam KSW, fanów i także Mateusza, ale walka nadal się odbędzie - napisał "Stormin" w swoich mediach społecznościowych.

 


mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze