Nice 1 Liga: Nieudana kolejka drużyn z czołówki

Żadnej z czterech najlepszych drużyn piłkarskiej 1. ligi nie udało się odnieść zwycięstwa w 14. kolejce. Prowadząca w tabeli Chojniczanka Chojnice w sobotę uległa u siebie Pogoni Siedlce 0:2.

To pierwsza porażka Chojniczanki na własnym stadionie. Pogoń już w dziewiątej minucie objęła prowadzenie po uderzeniu Adriana Paluchowskiego. Goście świetną okazję na podwyższenie zmarnowali w 35. minucie, kiedy rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Żytko. Jego strzał obronił Radosław Janukiewicz. Po nieco ponad godzinie gry było 2:0 dla Pogoni, a z drugiej bramki cieszył się Paluchowski.

Chojniczanka utrzymała jednak prowadzenie w tabeli, ale nad Miedzią Legnica ma już tylko punkt przewagi. Miedź u siebie bezbramkowo zremisowała ze znajdującym się tuż nad strefą spadkową Górnikiem Łęczna.

Trzecie miejsce w zestawieniu, ze stratą dwóch punktów, zajmuje Odra Opole. Odra przed własną publicznością dwukrotnie skutecznie goniła wynik w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W pierwszej połowie na gola Pawła Tomczyka odpowiedział Rafał Niziołek, a w drugiej po bramce Tomasza Podgórskiego wyrównał Łukasz Winiarczyk.

Porażki doznał natomiast czwarty Chrobry Głogów. Mająca cztery punkty mniej od lidera drużyna na wyjeździe uległa Stali Mielec 0:3. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Cholewiak, Piotr Marciniec i Słoweniec Dejan Dermanovic.

Komplet sobotnich wyników:

Raków Częstochowa - GKS Tychy 2:2 (0:2)
Bramki: 1:0 Tomas Petrasek (26), 1:1 Dawid Błanik (67), 2:1 Tomas Petrasek (78), 2:2 Marcin Radzewicz (90).
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Karol Mondek, Adam Czerkas, Daniel Boateng. GKS Tychy: Dawid Abramowicz, Łukasz Matusiak.
Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów: 2000.

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Paweł Tomczyk (3-głową), 1:1 Rafał Niziołek (27), 1:2 Tomasz Podgórski (74-wolny), 2:2 Łukasz Winiarczyk (86).
Żółta kartka - Odra Opole: Bartłomiej Maćczak, Vaclav Cverna. Podbeskidzie Bielsko-Biała: Paweł Moskwik, Łukasz Hanzel.
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Adrian Paluchowski (9), 0:2 Adrian Paluchowski (62).
Żółta kartka - Chojniczanka Chojnice: Oskar Paprzycki, Krzysztof Danielewicz, Karol Fila. Pogoń Siedlce: Daniel Chyła, Arkadiusz Czarnecki.
Sędzia: Marek Opaliński (Legnica). Widzów 1 500.
W 35. minucie bramkarz Chojniczanki Radosław Janukiewicz obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Żytkę.

Wigry Suwałki – Drutex Bytovia Bytów 2:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Łukasz Wróbel (43-karny), 1:1 Patryk Klimala (67), 1:2 Michał Jakóbowski (68), 2:2 Laurentiu Iorga (90-karny).
Żółta kartka - Wigry Suwałki: Łukasz Budziłek, Laurentiu Iorga, Kamil Kościelny, Mateusz Radecki. Drutex Bytovia Bytów: Marek Opałacz, Sebastian Kamiński, Fran Gonzalez, Bartosz Wolski, Bartosz Biel.
Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin). Widzów: 1 000.

Miedź Legnica – Górnik Łęczna 0:0
Żółta kartka – Górnik Łęczna: Łukasz Sosnowski, Patryk Szysz.
Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów: 2 400.

Stal Mielec - Chrobry Głogów 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Mateusz Cholewiak (5-głową), 2:0 Piotr Marciniec (52), 3:0 Dejan Dermanovic (62).
Żółta kartka - Stal Mielec: Dominik Sadzawicki. Chrobry Głogów: Jakub Bach, Michał Ilków-Gołąb, Serhij Napołow, Marcel Gąsior.
Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów 3 024.