Włodarczyk - Gasijew: Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
Włodarczyk - Gasijew: Transmisja w Polsacie Sport
fot. materiały WBSS

Wydarzeniem głównym gali w Newark będzie ćwierćfinałowa walka turnieju World Boxing Super Series, w której zmierzą się Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) oraz Murat Gasijew (24-0, 17 KO). Stawka pojedynku jest nie lada jaka, ponieważ oprócz awansu do półfinału oraz pieniędzy, zwycięzca opuści ring z tytułem mistrza świata. Transmisja walki Krzysztof Włodarczyk - Murat Gasijew w Polsacie Sport.

Turniej World Boxing Super Series ma na celu wyłonienie najlepszego cruisera świata. Za faworytów tej rywalizacji uważa się Oleksandra Usyka, a także... Gasijewa, który w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu będzie przeciwnikiem "Diablo". Nie jest zatem tajemnicą fakt, że Włodarczyk będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokonać utalentowanego Rosjanina. Przed walką za swoją mocną stronę uważa on niebagatelne doświadczenie, którego nabrał podczas blisko sześćdziesięciu walk.

 

- Każdy wie, że moje doświadczenie ma pomóc mi w sobotę przeciwko rywalowi, który ma znacznie mniej walk niż ja. Ale tutaj ważna będzie ringowa mądrość. Mam 36 lat i nie uważam, że jestem za stary. Jestem 12 lat starszy od mojego przeciwnika. W wieku 24 lat miałem dużo gorzej. Wszystko było jedną wielką niewiadomą, ale zawsze wiedziałem co chcę robić. Dzięki boksowi trzymałem się właściwej drogi - powiedział przed walką Włodarczyk.

 

Podczas gali w Newark pojedynek stoczy również dwóch innych Polaków. Maciej Sulęcki (25-0, 10 KO) stanie do walki z tymczasowym mistrzem świata WBA Jackiem Culcayem (22-2, 11 KO), a Mateusz Masternak (24-0, 17 KO) spróbuje swoich sił ze Stivensem Bujajem (16-1-1, 11 KO).

 

Wszystkie walki z udziałem Polaków będzie można zobaczyć w Polsacie Sport. Walka Sulęcki - Culcay jest planowana na godzinę 3:05 naszego czasu, Masternak - Bujaj na 4:00, a Włodarczyk - Gasijew na 5:00. Komentują Janusz Pindera i Albert Sosnowski.

 

W studiu gośćmi Mateusza Borka będą Janusz Pindera, Artur Szpilka i Norbert Dąbrowski. Początek o godzinie 2:00.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze