Alpejski PŚ: Poważna kontuzja Słowenki Ilki Stuhec

Inne
Alpejski PŚ: Poważna kontuzja Słowenki Ilki Stuhec
fot. PAP

Słowenka Ilka Stuhec, mistrzyni świata w zjeździe i druga narciarka alpejskiego Pucharu Świata w poprzednim sezonie, podczas treningu w austriackim Pitztal doznała poważnej kontuzji kolana. Jej występ w igrzyskach olimpijskich w Pjongczang jest mało realny.

Stuhec, która upadła w trakcie zajęć, została natychmiast przewieziona do kliniki ortopedycznej, gdzie po szczegółowych badaniach stwierdzono zerwanie więzadła przedniego krzyżowego w lewym kolanie.

Stuhec nie kryje, że kontuzja jest bardzo poważna. Słowenka obawia się, że może mieć zmarnowany cały sezon zimowy, w tym start w igrzyskach w Pjongczangu, gdzie była uważana za jedną z kandydatek do medali.

"Lekarze już postawili diagnozę, ale na razie nie wiadomo, jak długo będę pauzowała. Jestem zła, ale mam także motywację do tego, aby jak najszybciej wrócić na stok" napisała Stuhec na Twitterze.

Jej rzecznik Tilen Lamut także obawia się, że większość sezonu lub nawet cały będzie zmarnowany. - Tak to wygląda na tę chwilę - przyznał.

Słowenka w poprzednim sezonie wygrała siedem zawodów PŚ - cztery razy zjazd i trzykrotnie superkombinację. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na drugiej pozycji, za Amerykanką Mikaelą Shiffrin.

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze