Babiloński ostro skrytykował sztab Włodarczyka!

Sporty walki

Po przegranej Krzysztofa Włodarczyka (53-4-1, 37 KO) z Muratem Gasijewem na gali w Newark (25-0, 18 KO), promotor bokserski Tomasz Babiloński ostro skrytykował na Twitterze sztab trenerski "Diablo". "Ludzie, dalej wierzycie w super sztab trenerski Krzysztofa Włodarczyka?! Głowacki proszę cię uciekaj!" - napisał na swoim profilu promotor.

Odpowiedzialny m.in. za organizację sobotniej gali w Wieliczce Babiloński, w ostrych słowach wypowiedział się na temat pracy trenera Fiodora Łapina. Punktem zapalnym była porażka jego podopiecznego, Krzysztofa Włodarczyka, z Gasijewem, w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series.

"Ludzie, dalej wierzycie w super sztab trenerski Krzysztofa Włodarczyka?! Głowacki proszę cię uciekaj!" - napisał.

 


W swojej karierze trenerskiej Łapin przygotował do walk o mistrzostwo świata takich bokserów jak "Diablo", "Główka", Rafał Jackiewicz czy Albert Sosnowski. Byłym podopiecznym Rosjanina jest również Artur Szpilka.

Babiloński skrytykował również styl, jaki zaprezentował w ringu Włodarczyk.

"Gasijew z tygrysa zrobił kotka! Przestroga dla innych. Nie da się boksować zadając 2-3 ciosy na rundę. Współczuję Diablo" - napisał w drugim poście.

 


Walka Włodarczyka z Gasijewem zakończyła się w 3. rundzie, po tym, jak Rosjanin wyprowadził dwa błyskawiczne ciosy. Pierwszy dosięgnął podbródka "Diablo", a drugi trafił w jego wątrobę i to właśnie po nim Polak padł na deski, a sędzia skończył walkę.

W załączonym materiale wideo skrót walki Włodarczyk - Gasijew.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze