KSW 40: Wojna Gamrota i Parke'a nierozstrzygnięta! Awantura po walce

Sporty walki

Walka Mateusza Gamrota (13-0-1NC, 4 KO, 3 SUB) i Normana Parke’a (23-6-1-1NC, 4 KO, 12 SUB) zakończyła się w kontrowersyjnych okolicznościach! Lekarz nie pozwolił temu drugiemu, by kontynuował ten pojedynek... Ostatecznie, walka została uznana za nierozstrzygniętą!

Pierwsza walka nie poszła po myśli Polaka, który co prawda wygrał, ale nie był zadowolony ze swojego występu. Według wielu ekspertów sędziowie spokojnie mogli przyznać wygraną Parke'owi, który świetnie przygotował się na zapasy Gamrota i wyśmienicie je zneutralizował. Od razu chciał też rewanżu i włodarze KSW spełnili jego prośbę. Pierwotnie ich starcie w Dublinie miało odbyć się na dystansie pięciu rund, lecz tak się nie stało. Walka straciła status mistrzowski po tym, jak Parke nie zmieścił się w limicie wagi lekkiej...

 

Pierwsze pięć minut upłynęło bardzo szybko. Obaj postawili głównie na wymiany bokserskie. W nich bardziej precyzyjny był Gamrot, bo choć Parke wyprowadzała dużo ciosów, to głównie pruły one powietrze. Oglądaliśmy mnóstwo wymian, Polak wydawał się nieco szybszy, lecz przy okazji popełnił dwa faule. Najpierw kopnął Parke'a poniżej pasa, następnie włożył mu palec w oko. Mimo wszystko najmocniejszy cios należał do Irlandczyka z Północy.

 

W drugiej rundzie po raz kolejny oglądaliśmy tylko wymiany stójkowe. W końcówce Gamrot po raz kolejny zaatakował otwartą dłonią i tym samym palce wylądowały w lewym oku Parke'a... Po chwili przerwy lekarz nie dopuścił Irlandczyka do walki, ta została przerwana. Sędzia uznał, że było to niezamierzone i walka została uznana za nieodbytą.

 

Już po zakończeniu walki doszło do awantury w klatce. Parke odepchnął Borysa Mańkowskiego... W odpowiedzi został uderzony przez Marcina Bilmana z narożnika Gamrota!

MC, jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze