Pedersen, Kildemand i Zengota odchodzą z Unii Leszno

Żużel
Pedersen, Kildemand i Zengota odchodzą z Unii Leszno
fot. PAP

Duńczycy Nicki Pedersen i Peter Kildemand oraz Grzegorz Zengota opuszczają drużynę żużlowego mistrza Polski - Fogo Unię Leszno - poinformował klub. Całej trójce skończyły się kontrakty.

Zengota startował w barwach leszczyńskiego zespołu przez pięć sezonów, a trzykrotny indywidualny mistrz świata - Pedersen o rok krócej. Obaj mieli duży wkład w ostatnie sukcesy - dwukrotne mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski. Kildemand z kolei do Fogo Unii trafił w 2016 roku i też ma na koncie tytuł mistrza kraju.

- Po zdobyciu w tegorocznym sezonie złotego medalu drużynowego mistrza Polski zmieniła się wizja naszego składu pod kątem przyszłorocznych rozgrywek. W związku z tym z Nickim, Peterem i Grzegorzem nie parafujemy nowych umów. Bardzo dziękuję im za walkę o każdy punkt w barwach naszego zespołu i życzę powodzenia na żużlowych torach – powiedział prezes klubu z Wielkopolski Piotr Rusiecki cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Nieoficjalnie jednym z nowych zawodników ma być Jarosław Hampel, który ostatnio występował w Ekantor.pl Falubazie Zielona Góra. Dwukrotny wicemistrz świata był zawodnikiem Fogo Unii w latach 2007-2012.

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze