Czas na EPICENTER! Virtus.pro otworzy turniej meczem z SK Gaming

E-sport
Czas na EPICENTER! Virtus.pro otworzy turniej meczem z SK Gaming
Imgur

W wtorek startuje jeden z największych turniejów Counter-Strike’a: Global Offensive w roku – EPICENTER. Podczas rosyjskiej imprezy zobaczymy m.in. Virtus.pro, które rozegra mecz otwarcia z SK Gaming.

Osiem zespołów ze ścisłej czołówki światowego rankingu, sześć dni rozgrywek, niemal $500,000 w puli nagród, widowiskowa scena i pełen profesjonalizm organizacyjny, a w tym wszystkim Polacy z Virtus.pro. EPICENTER w Sankt Petersburgu zapowiada się szczególnie emocjonująco. Tym bardziej, że oprócz „Złotej piątki” podczas zmagań zobaczymy m.in. SK Gaming, Gambit Esports, Astralis, G2 Esports czy North.

 

Pikanterii zawodom dodaje fakt, że te rozpoczną się od pojedynku Virtus.pro z SK Gaming. Drużyny staną naprzeciw siebie już o 10:00 polskiego czasu. Swoje siły gracze mierzyć będą w systemie BO3, czekają nas więc co najmniej dwie mapy. Starcia biało-czerwonych z Brazylijczykami od zawsze przepełnione są emocjami. I choć trzy oficjalnie rozegrane ostatnio konfrontacje padły łupem Latynosów, ekipa Wiktora ‘TaZa’ Wojtasa wielokrotnie udowadniała, że jako jedna z nielicznych drużyn świata na SK Gaming ma sposób. Ostatnio podopieczni Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego górowali nad spółką Gabriela ‘FalleNa’ Toledo podczas Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach.

 

10:00 – Virtus.pro vs SK Gaming – BO3

 

Trudno stwierdzić, czy obecność w składzie SK Gaming Ricardo ‘boltza’ Prassa wpłynie na postawę rywali korzystnie czy może wręcz przeciwnie. Brazylijczycy umiejętnie operują kadrowymi roszadami i znakomicie potrafią wykorzystać tzw. efekt świeżości. Z drugiej strony, João ‘felps’ Vasconcellos mógł odcisnąć w zespole na tyle duże piętno, że przystosowanie się do gry z jego zastępcą może wymagać nieco więcej czasu.

 

Zawodnicy, jak i zarząd Virtus.pro wielokrotnie podkreślali, że dobry występ na EPICENTER jest ich priorytetem na najbliższe miesiące. Przez najbliższe dni regularnie będą nam pokazywali, czy zmiana prowadzącego faktycznie okazała się remedium na problemy najbardziej utytułowanej sekcji w Polsce.

 

Zawody spod szyldu EPICENTER odbywać się będą od 24 do 29 października w Sankt Petersburgu. Przypomnijmy, że zeszłoroczną odsłonę zmagań Virtus.pro – po wielkim finale z ówczesnym dignitas – zakończyło ze srebrnymi medalami.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze