Lech Poznań osłabiony przed meczem z Wisłą Kraków

Piłka nożna
Lech Poznań osłabiony przed meczem z Wisłą Kraków
fot. Cyfrasport

Chorwacki piłkarz Lecha Poznań Mario Situm z powodu kontuzji stawu skokowego nie zagra przez co najmniej sześć tygodni. W najbliższym meczu z Wisłą Kraków nie wystąpi Nicki Bille Nielsen, a pod dużym znakiem zapytania stoi udział Rafała Janickiego.

Situm podczas ostatniego ligowego meczu w Gdańsku z Lechią opuścił boisko już w 27. minucie. Po badaniach okazało się, że piłkarz ma uszkodzone więzadła w stawie skokowym.

 

"Czeka go przerwa od sześciu do ośmiu tygodni, w tym momencie czekamy na zejście obrzęku. Za tydzień przejdzie kontrolę" - powiedział klubowy lekarz Andrzej Pyda, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

 

Chorwat może mówić o pechu, bowiem na początku października doznał urazu mięśnia i opuścił mecz z Jagiellonią Białystok.

 

W Gdańsku także kontuzji stawu skokowego nabawił się Rafał Janicki, ale w najbliższych dniach powinien wrócić do treningów, choć jego występ w piątkowym meczu przeciwko Wiśle Kraków stoi pod znakiem zapytania. Lider ekstraklasy będzie musiał sobie radzić bez Nickiegio Bille Nielsena, który złamał nos i przeszedł operację. Duński napastnik na boisko wróci prawdopodobnie dopiero w drugiej połowie listopada.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze