Carabao Cup: 18-latek bohaterem Arsenalu!

18-letni Edward Nketiah pojawił się w końcówce meczu z Norwich City, ale i tak został bohaterem Arsenalu. Po 15-stu sekundach wyrównał stan meczu na 1:1, a w dogrywce przesądził o zwycięstwie swojego klubu. DO ćwierćfinału Carabao Cup awansował też Manchester United.

We wtorkowych meczach 1/8 finału Carabao Cup, czyli po prostu Pucharu Ligi Angielskiej, nie zabrakło bramek. Najwięcej padło ich na Ashton Gate Stadium, gdzie Bristol City - na co dzień Championship - rozbiło przedstawiciela Premier League Crystal Palace aż 4:1! A przecież w trzydziestej trzeciej minucie było jeszcze 1:0 dla gości...

Awans wywalczył również Manchester United, który po raz drugi w sezonie pokonał Swansea City na jej terenie. Tym razem może nie było to 4:0, ale 2:0 w mocno rezerwowym składize na pewno zadowoliło Jose Mourinho. Dwa gole strzelił krytykowany ostatnio Jesse Lingard.

Bohaterem Arsenalu został za to 18-latek! Edward Nketiah wszedł na boisko w 85. minucie meczu z Norwich City - przy stanie 0:1 - i 15 sekund później zdobył bramkę na wagę dogrywki. W niej ponownie traifł do siatki, zapewniając wygraną "Kanonierom".

Wtorkowe wyniki 1/8 finału Carabao Cup:

Arsenal - Norwich City 2:1d. (Nketiah 85, Nketiah 96 - Murphy 34)
Bournemouth - Middlesbrough 3:1 (Simpson 49, Wilson 75 [rz.k.], Afobe 83 - Tavernier 56)
Bristol City - Crystal Palace 4:1 (Taylor 34, Djuric 39, Bryan 60, O'Dowda 66 - Sako 21)
Leicester City - Leeds United 3:1 (Iheanacho 30, Slimani 70, Mahrez 88 - Hernandez 26)
Swansea - Manchester United 0:2 (Lingard 21, 59)
Manchester City - Wolves 0:0