Piłka nożna

Puchar Polski: Chojniczanka - Górnik Zabrze....

Stadion, na którym chojniczanie grają w Nice 1 Lidze mieści się obecnie w centrum miasta, przy ulicy Mickiewicza. Przy okazji meczów z interesującymi rywalami, tak jak to jest w przypadku starcia z Górnikiem w Pucharze Polski, trybuny są za małe, by pomieścić wszystkich chętnych. Kibice gospodarzy zajmują bowiem miejsca po jednej stronie stadionu, druga jest zarezerwowana dla gości. Na zapleczu Ekstraklasy nie jest to wielki problem, ale w razie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, popyt na bilety byłby jeszcze większy i mnóstwo fanów byłoby odprawianych z przysłowiowym kwitkiem.

Temat nowego stadionu dla Chojniczanki podczas jednego z posiedzeń komisji kultury i sportu poruszył radny Bogdan Kuffel. - Skoro tak dobrze idzie Chojniczance, czy nie pomyśleć perspektywicznie o budowie w kolejnych latach nowego stadionu na obrzeżach miasta, a ten stadion zostawić jako lekkoatletyczny. Nie chodzi tu o jakiś gigantyczny stadion, na który nie mamy pieniędzy, ale coś w stylu Termaliki – mówił Kuffel.

Nie chodzi jednak tylko o fakt, że obecny stadion może pomieścić zbyt małą liczbę widzów. Dla klubu z Kaszub ważny jest także inny aspekt - możliwość rozbudowania zaplecza treningowego, które na razie nie wygląda imponująco. – Musimy jako miasto zaplanować budowę stadionu piłkarskiego z zapleczem treningowym poza miastem, gdzieś na rogatkach. Na pewno są gdzieś wolne grunty. Obecny stadion jest mały, ale piękny i nie zostałby zmarnowany, bo są przecież szkoły, które z niego korzystają i będą korzystały - stwierdził radny.

Na posiedzeniu komisji miała wywiązać się burzliwa dyskusja na temat nowego stadionu, który ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ostatecznie radni zatwierdzili jednak wniosek, zgodnie z którym miasto ma teraz przymierzać się do budowy nowego boiska wraz z odpowiednim zapleczem na obrzeżach Chojnic. Radni chcą, by poszczególne wydziały w chojnickim ratuszu zajęły się teraz szukaniem gruntu i pieniędzy na tę inwestycję.

 

Chojniczanka aktualnie jest liderem Nice 1 Ligi z 26 punktami na koncie. Tuż za plecami chojniczan znajduje się jednak grupa pościgowa z Miedzią Legnica na czele.