Gol Kownackiego na San Siro! Inter liderem Serie A

W pierwszym meczu 10. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał na San Siro Sampdorię 3:2. Gospodarze prowadzili już 3:0, ale nadzieje gościom przywrócili Dawid Kownacki oraz Fabio Quagliarella. Na wyrównanie nie starczyło jednak czasu. "Nerazzurri" zostali liderami Serie A.

Inter, przed tym spotkaniem, był obok Napoli jedyną drużyną, która nie przegrała jeszcze w tym sezonie w Serie A. Zespół z Mediolanu w końcu zaczynał odzyskiwać dawną świetność i pokazywać, że poważnie myśli o najwyższych celach.

Dobrze rozgrywki zaczęli również piłkarze Sampdorii. W ostatnim, wygrany 5:0 meczu z Crotone aż dwóch Polaków wpisało się na listę strzelców. Byli to Dawid Kownacki oraz Karol Linetty. W starciu z mediolańczykami obaj usiedli na ławce, a od pierwszej minuty na boisku oglądaliśmy Bartosza Bereszyńskiego.

Inter pokazał jednak drużynie z Genui jej miejsce w szeregu. Pierwsza połowa przebiegła pod zdecydowane dyktando "Nerazzurrich". Wynik spotkania otworzył Milan Skriniar. Podwyższył Mauro Icardi, który zaliczył dziesiąte trafienie w tym sezonie.

Po przerwie Argentyńczyk strzelił po raz drugi i Inter mógł być pewny, że trzy punkty zostaną w Mediolanie. W 57.  minucie na boisku pojawił się Kownacki i już po chwili wpisał się na listę strzelców. Zaraz potem zmianę dał również Linetty. Emocje w końcówce zapewnił Fabio Quagliarella, który zdobył kontaktową bramkę. Inter jednak dowiózł zwycięstwo do końca i został liderem Serie A.

Inter - Sampdoria 3:2 (2:0)

Bramki: Skriniar 18, Icardi 32, 55 - Kownacki 64, Quagliarella 86

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo (Santon 84')  - Vecino (Mario 74'), Gagliardini - Candreva, Borja Valero, Perisic - Icardi (Eder 87')

Sampdoria: Puggioni - Bereszyński, Silvestre, Ferrari, Murru - Barreto (Linetty 65'), Torreira, Praet - Ramizer (Caprari 46') - Zapata (Kownacki 57'), Quagliarella

Żółte kartki: Gaglardini, Eder - Murru, Quagliarella