Pierwszy taki rzut karny w historii futbolu?

Piłka nożna
Pierwszy taki rzut karny w historii futbolu?
fot. PAP

Takie bramki z jedenastu metrów nie są codziennością. Wszystko przez nadmierną przezorność bramkarza Satri Angthong, który zaczął przedwcześnie celebrować obroniony rzut karny.

Kuriozalna bramka padła podczas półfinałowego meczu Bangkok Sports Club i Satri Angthong. Drużyny nie potrafiły rozstrzygnąć pojedynku w regulaminowym czasie gry, więc doszło do dogrywki, w której również nie padła żadna bramka. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a o finałowym wyniku musiał zadecydować konkurs rzutów karnych.

Zawodnicy obu drużyn nie przestawali trafiać. Przy wyniku 19:19 do piłki podszedł bramkarz Bangkok Sports Club. Po jego strzale futbolówka uderzyła w poprzeczkę i poleciała w powietrze. W tym momencie bramkarz drużyny przeciwnej zacząć celebrować przestrzelony rzut karny i wybiegł z bramki. Nie zauważył, że piłka po wylądowaniu nie wypadła poza pole gry. Wylądowała w okolicy "jedenastki" i dzięki rotacji wturlała się do bramki.

Golkiper próbował jeszcze ją dogonić, ale zorientował się w całej sytuacji za późno, a piłka znajdowała się już na linii bramkowej. Co ciekawe był to decydujący gol, który zagwarantował drużynie Bangkok Sports Club wygraną, gdyż zawodnik Satri Angthong przestrzelił następnego karnego.

 

en, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie