Puchar Niemiec: Polak ukąsił Schalke! Nie zgadniecie kto

W czwartkowych meczach 1/16 finału Pucharu Niemiec wystąpiło tylko dwóch Polaków. W dodatku w jednym meczu, w jednej drużynie, a jeden z nich zdobył nawet bramkę. O jakich zawodników chodzi?

Mowa o Sebastianie Mrowcy i Davidzie Blasze z trzecioligowego Wehen Wiesbaden, które we wtorek przegrało w 1/16 finału Pucharu Niemiec z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:3.

Mrowca rozegrał całe spotkanie i zapisał się w protokole żółtą kartką, a Blacha wszedł na boisko w 70. minucie i już siedem minut później ustalił wynik meczu. W 77. minucie Polak dostał podanie z prawej strony pola karnego od Patricka Breitkreuza, przyjął piłkę i płaskim strzałem z około 11 metrów pokonał słynnego bramkarza oraz kapitana Schalke Ralfa Fahrmanna. Dla Wehen było to jednak zaledwie trafienie honorowe. Z drugiej strony gol rodaka zawsze przecież cieszy.

David Blacha to 27-letni napastnik z polsko-niemieckim paszportem, który przed laty występował w polskich reprezentacjach juniorskich. Jest wychowankiem Borussii Dortmund, ale w piłce seniorskiej osiągnął jedynie poziom 2. Bundesligi, gdzie i tak nie zrobił furory. Od sezonu 2013/14 reprezentuje trzeci szczebel niemieckich rozgrywek ligowych. W 11 meczach obecnego sezonu zdobył dwie bramki.