System VAR podczas 1/4 finału Pucharu Polski

Piłka nożna
System VAR podczas 1/4 finału Pucharu Polski
fot. CyfraSport

Od wtorku ruszają mecze w Pucharze Polski w których zagrają trzy drużyny z Nice 1 Ligi: Chojniczanka Chojnice, Chrobry Głogów oraz Drutex-Bytovia Bytów. Podczas wszystkich spotkań 1/4 finału Pucharu Polski, będzie działał system powtórek wideo (VAR).

System VAR w polskiej lidze zadebiutował na początku obecnego sezonu. Polski Związek Piłki Nożnej sukcesywnie zwiększa liczbę meczów, podczas których główny arbiter jest wspomagany przez wideoasystentów. Dyrektor Departamentu Rozgrywek PZPN Łukasz Wachowski zapowiedział, że system ten będzie obecny podczas wszystkich meczów 1/4 finału PP.

Co o systemie VAR muszą wiedzieć kibice? Przede wszystkim, że tylko sędzia może podjąć decyzję o przeprowadzeniu wideoweryfikacji. Należy pamiętać, że nie może tego uczynić żaden członek sztabu szkoleniowego, czy zawodnik – jak ma to miejsce w tenisie, czy w siatkówce.

VAR stosuje się w czterech kategoriach boiskowych wydarzeń. W przypadku bramek, rzutów karnych, bezpośrednich czerwonych kartek i identyfikacji zawodników (m.in. przy zmianach).

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w dniach 24-26 października. We wtorkowy wieczór rywalizację najlepszej ósemki Pucharu Polski zainaugurują Chojniczanka i Górnik Zabrze.

psl, 1 liga.org

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze