WTA Finals: Williams lepsza od Ostapenko po zaciętej walce

Rozstawiona z numerem piątym amerykańska tenisistka Venus Williams po trwającym ponad trzy godziny meczu pokonała Łotyszkę Jelenę Ostapenko 7:5, 6:7 (3-7), 7:5 w Grupie Białej kończącego sezon turnieju masters - WTA Finals w Singapurze.

Williams przegrała pierwszy mecz tej imprezy z Czeszką Karoliną Pliskovą, a Ostapenko uległa Hiszpance Garbine Muguruzie.

We wtorek rywalizowały ze sobą najstarsza i najmłodsza zawodniczka tegorocznego WTA Finals. 37-letnia Williams potrzebowała trzech godzin i 13 minut, aby pokonać o 17 lat młodszą triumfatorkę tegorocznego French Open.

Był to dopiero drugi pojedynek tych tenisistek w cyklu WTA. Wcześniej w tym roku Amerykanka wyeliminowała Ostapenko w ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu.

- Ostapenko łączy kapitalne zagrania z błędami, których mogłaby uniknąć. W trzecim secie Williams wykorzystała swoje doświadczenie - ocenili dziennikarze agencji EFE.

O godzinie 17.15 rozpoczął się drugi mecz tej grupy, w którym Muguruza gra z Pliskovą.