NHL: Hat-tricki Tavaresa i Nieto

John Tavares (New York Islanders) i Matt Nieto (Colorado Avalanche) zdobyli po trzy bramki we wtorkowych meczach ligi NHL. Nowojorscy hokeiści wygrali z Arizona Coyotes 5:3, a zespół Avalanche pokonał Dallas Stars również 5:3.

27-letni Tavares wpisał się na listę strzelców w 24., 35., 53. minucie i to był jego siódmy hat-trick w karierze. Dwa lata młodszy Nieto po raz pierwszy uzyskał trzy gole w jednym spotkaniu. Trafiał do siatki w 14., 23. oraz 60. minucie.

Ekipa Islanders przegrywała po pierwszej tercji 0:1, ale w drugiej wyszła na prowadzenie po trafieniach Tavaresa. Przy stanie 3:3 ten zawodnik znów pokonał bramkarza rywali. W drugim opisywanym spotkaniu sytuacja była podobna - goście wygrywali 1:0, lecz wtedy dwie bramki strzelił Nieto. Po 30 sekundach gracze Stars doprowadzili do remisu 2:2, jednak później skuteczniejsi byli hokeiści Colorado.

"Wyspiarze" z Nowego Jorku z dorobkiem 11 punktów zajmują szóste miejsce w Konferencji Wschodniej, z kolei drużyna Colorado Avalanche jest na tej samej pozycji na Zachodzie (10 pkt).

Mistrzowie ligi NHL w dwóch poprzednich sezonach Pittsburgh Penguins u siebie zwyciężyli Edmonton Oilers 2:1. Autorem decydującego gola był Phil Kessel w 42. sekundzie dogrywki. To jego 299. bramka w karierze.

Najlepszym obecnie klubem w rozgrywkach jest Tampa Bay Lightning - 17 pkt. We wtorek na wyjeździe pokonała Carolina Hurricanes 5:1. Bramkę i asystę zanotował Tyler Johnson.

Takim samym rezultatem zakończyła się konfrontacja Montreal Canadiens z Florida Panthers. Kanadyjski zespół przegrywał 0:1, ale w kwadrans, między 37. a 52. minutą, strzelił pięć goli. Przełomowa okazała się końcówka drugiej tercji, kiedy "Pantery" straciły trzy bramki w 95 sekund.