Puchar Polski: Chrobry nie dał rady Arce, obrońca tytułu bliżej półfinału

Arka Gdynia wygrała 2:0 z Chrobrym Głogów w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego są nieco bliżej gry w półfinale, a co za tym idzie również obrony tytułu.

Pojedynek jednej z czołowych drużyn Nice 1 Ligi z ekstraklasowym "średniakiem" zapowiadał się niezwykle ciekawie. Chrobry po świetnym początku w lidze ma obniżkę formy. Drużyna Arki wręcz przeciwnie. Nie od dziś wiadomo jak mocna w rozgrywkach Pucharu Polski jest ekipa z Pomorza. Nie inaczej było w środę.

Pierwszy kwadrans nie mógł porwać kibiców zgromadzonych na stadionie w Głogowie. Oba zespoły pokazały dużo walki w środku pola, ale też całą masę niedokładnych zagrań. W 16. minucie Sergei Krivetz perfekcyjnie dośrodkował z prawej strony do Marcusa da Silvy, a ten tylko dołożył nogę i otworzył wynik spotkania. Szansę na wyrównanie miał kapitan Chrobrego Michał Ilków-Gołąb na pełnej szybkości wbiegł w pole karne gości i potężnie huknął z prawej strony. Przed stratą bramki uratowała "Arkowców" poprzeczka. Do przerwy żadna z drużyn nie zagroziła już bramce rywala.

Nie wiadomo co Grzegorz Niciński powiedział w szatni swoim piłkarzom, ale wrócili na plac wyraźnie zmotywowani. Co prawda nie stworzyli sobie żadnej stuprocentowej sytuacji, ale napierali mocno na bramkę Krzysztofa Pilarza. W 66. minucie Krivetz mógł podwyższyć wynik, lecz trafił w słupek. Szybką kontrą odpowiedzieli głogowianie. Mateusz Machaj posłał prostopadłe podanie do Konrada Kaczmarka. Ten chciał dośrodkować, lecz wyszedł mu centrostrzał. Przed bramką wyrównującą uratowała gości poprzeczka. Nie najlepiej prezentował się w tym meczu jeden z czołowych strzelców Nice 1 Ligi Mateusz Machaj. Miał on jednak moment olśnienia w 75. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzył wprost pod poprzeczkę. Fenomenalną obroną popisał się bramkarz "Arkowców". Wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 0:1, ale w doliczonym czasie gry ogromnego pecha miał Karol Danielak. Po dośrodkowaniu Zarandii przypadkowo wpakował piłkę do własnej bramki dając rywalom cenną, drugą bramkę.

Arka Gdynia podejdzie do kolejnego spotkania z dwubramkową zaliczką. Jeśli więc drużyna Grzegorza Nicińskiego chce sprawić niespodziankę i wyrzucić za burtę obrońcę tytułu będzie musiała w rewanżu zagrac o wiele lepiej.

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:2 (0:1)
Bramki: Rubén Jurado 16, Karol Danielak 90 (s)

Chrobry: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Przemysław Stolc, Karol Danielak - Bartosz Machaj (59. Jakub Bach), Maciej Kona, Marcel Gąsior, Mateusz Machaj, Serhij Napołow - Przemysław Trytko (60. Konrad Kaczmarek).

Arka: Krzysztof Pilarz - Tadeusz Socha, Adam Danch, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Marcus Vinícius, Siergiej Kriwiec, Antoni Łukasiewicz, Álvaro Rey (76. Filip Jazvić), Michał Nalepa (46. Luka Zarandia) - Rubén Jurado (63. Michał Żebrakowski).

Żółte kartki: Michalski - Zarandia, Łukasiewicz, Marcus Vinícius.
Sędziował: Paweł Gil (Lublin).

Mecze rewanżowe 1/4 finału zaplanowano na 29 listopada.

Dziękujemy za udział w naszej relacji!

Koniec meczu! Arka wygrywa 2:0 i do meczu rewanżowego podejdzie ze skromną zaliczką.

GOL!!! Karol Danielak próbował zablokować dośrodkowanie Zarandii, lecz piłka po odbiciu od jego nóg wpadła do własnej bramki.

Rzut rożny dla Chrobrego. To jedna z ostatnich szans gospodarzy, aby odwrócić losy spotkania!

Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył trzy minuty.

Trzeci korner dla Arki. Strzał głową obronił Gospodinov.

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Arkowców, jednak nikt nie zamknął akcji.

Krivets uderzył ponad murem, ale i ponad bramką. Grę wznowi Gospodinov.

Brzydki faul Michalskiego na Jazvicu zatrzymał groźną akcję Arki. Rzut wolny dla gości i żółta kartka dla gracza Chrobrego.

Żółta kartka dla Antosiewicza za niebezpieczne wejście nakładką w nogi Gąsiora.

Bach dośrodkowal wprost na głowę Kaczmarka, ale w dobrym miejscu znalazł się Pilarz i złapał piłkę.

Zmiana - Arka: Alvaro Rey opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Filip Jazvic.

Machaj gra coraz lepiej! Uderzył z rzutu wolnego bardzo dokładnie pod poprzeczkę, ale z trudem obronił bramkarz Arki.

Zarandia faulował Danielaka i został ukarany żółtą kartką.

Rzut wolny dla Chrobrego. Tym razem Machaj uderzył, ale obronił Pilarz.

Mateusz Machaj dośrodkował z rzutu wolnego... trafił prosto w mur. Nie jest to najlepszy mecz tego gracza.

Kontra Chrobrego! Prostopadłe podanie Mateusza Machaja do Kaczmarka. Ten chciał dośrodkować, lecz wyszedł mu centrostrzał. Piłka odbiła się od poprzeczki i goście odetchnęli z ulgą.

Słupek ratuje głogowian! Krivets trafił w słupek.

Szansa Chojniczanki! Świeżo wprowadzony Kaczmarek zgrał piłkę głową do Napołowa. Ukrainiec oddał strzał, ale zablokował go Socha.

Zmiana - Arka: Michał Żebrakowski zastąpił Rubena Jurado.

Ilków-Gołąb dobrze centrował w pole karne, ale jeden z jego kolegów faulował rywala. Wznowi Pilarz.

Zmiany - Chrobry: Bartosz Machaj opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Jakub Bach.

Przemysław Trytko zwolnił miejsce w składzie na rzecz Konrada Kaczmarka.

Z dystansu strzelał Luka Zarandia. Gospodinov obronił bez najmniejszych problemów.

Dośrodkowanie Mateusza Machaja było zbyt głębokie. Jeden z najlepszych strzelców Nice 1 Ligi nie radzi sobie dziś w tym elemencie.

Helstrup probował uderzenia w polu karnym, ale zrobił to conajmniej nieporadnie.

Chrobry po przerwie bardzo zmotywowany. Piłkarze Grzegorza Nicińskiego napierają coraz mocniej na bramkę Arki.

Zmiana - Arka: Za Michała Nalepę wszedł Luka Zarandia.

Zaczynamy drugą połowę!

Pierwsze 45 minut nie porwało. Dużo walki w środku pola i niedokładnych podań. Oprócz sytuacji bramkowej w 16. minucie Marcusa da Silvy i poteżnego uderzenia, które zaserował "Arkowcom" Michał Ilków-Gołąb emocji w zasadzie nie było. Oby druga połowa wyglądała lepiej. Wracamy za kwadrans!

Koniec pierwszej części spotkania!

Maciej Kona leży na murawie. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

Arbiter doliczył do pierwszej połowy jedną minutę.

Rzut rożny Chrobrego. Dośrodkowanie Machaja zbyt mocne i od bramki zacznie Pilarz.

Arka wyszła z kontrą dwa na dwa, ale w porę zorientowali się obrońcy gospodarzy i wybili piłkę.

Błąd Helstrupa. Uratował go Pilarz, który w ostatniej chwili uprzedził Mateusza Machaja.

Ostre wejście Łukasiewicza. Faulowany Mateusz Machaj.

Centra z rzutu wolnego Krivetsa nieco zbyt mocna. Od bramki golkiper Chrobrego.

Dobre prostopadłe podanie między obrońców Arki, ale nalepa nie opanował piłki. Od bramki Gospodinov.

Za nami 30 minut meczu. Oprócz akcji bramkowej w Głogowie nic się nie działo. Oby pozostały czas tego pojedynku przyniósł nam więcej emocji.

Strata Chrobrego i szybka akcja Arki. Krivets próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałem, lecz zrobił to niedokładnie.

Bracia Machaj krótko rozegrali rzut rożny, ale ewidentnie się pogubili i stracili piłkę.

Ależ sytuacja! Kapitan Chrobrego Ilków-Gołąb wbiegł na pełnej szybkości w pole karne gości i huknął potężnie na bramkę. Poprzeczka uratowała "Arkowców" przed stratą bramki.

Uderzenie z dystansu Krivetsa było bardzo niecelne. Piłka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką.

Krivets zagrywał piłkę do środka pola karnego, gdzie już czekał na nią da Silva. Brazylijczyk bardzo spokojnie dołożył nogę i otworzył wynik.

GOL DLA ARKI!!!

Dobre prostopadłe podanie Jurado, ale da Silvę uprzedził Gospodinov.

Danielak próbował dryblingu, ale obrońcy Arki nie dali się oszukać i przejęli piłkę.

Dużo walki w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie jeszcze żadnej dogodnej sytuacji.

Pierwszy strzał na długi róg Nalepy. Na szczęście piłkarzy Chrobrego niecelny.

W Głogowie obecny jest system VAR.

Próba prostopadłego podania Chrobrego przechwycona przez bramkarza Arki.

Faulowany Marcus da Silva. Rzut wolny dla Arki.

Zaczynamy!

Spotkanie poprowadzi sędzia Paweł Gil.

Piłkarze już na boisku. Za moment zaczynamy!

Podróż sentymentalna trenera Grzegorza Nicińskiego. Jeszcze niedawno zdobywał Puchar Polski z Arką Gdynia. Dziś spróbuje pozbawić "Arkowców" szansy na obronę trofeum.

Znamy składy obu zespołów.

Witamy w relacji z pierwszego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski Chrobry Głogów - Arka Gdynia!