Inne

FIFA 18: Najsłabszy zawodnik w grze nie jest...

W czteroosobowej drużynie wytypowanej przez Wolfsburg do Bundesliga Free Kick Challenge, obok Błaszczykowskiego znaleźli się Marvin Stefaniak, Ohis Felix Uduokhai, Victor Osimhen. Polak był więc zdecydowanie najbardziej doświadczonym graczem, więc odpowiedzialność za wynik spoczywała głównie na jego barkach. Kuba kilka razy był bardzo blisko trafienia w punktowane podwójnie kwadraty, ale za każdym razem brakowało szczęścia i precyzji.

Ostatecznie reprezentant Polski i jego koledzy trafili do siatki 12 razy, dzięki czemu zdobyli dla swojej ekipy 12 000 punktów. Wynik raczej niechlubny, bowiem po wizycie w treningowej zabawie FIFY 9 drużyn z Bundesligi, piłkarze z miasta Volkswagena zajmują na razie ostatnie miejsce. Pierwsza lokata należy do graczy RB Lipsk, którzy mają na koncie aż 19 400 punktów.

O co chodzi we Free Kick Challenge? W oczekiwaniu na mecz wirtualni gracze FIFA 18 umilają sobie czas wykonując rozmaite ćwiczenia przygotowane przez twórców gry. Jednym z nich jest bicie rzutów wolnych, w kierunku dwóch tarcz zawieszonych przy spojeniach bramki, a także dwóch ustawionych na murawie po wewnętrznych stronach słupków. Za ominięcie makiety muru oraz trafienie w kwadraty otrzymuje się najwięcej, bo aż 2000 punktów. Za zwyczajne trafienie w bramkę dostaje się 1000 punktów, a za obicie poprzeczki 200.