Człowiek, który wyprzedził czas

Kona na Hawajach to mekka wszystkich triathlonistów. Od 1979 roku odbywają się tam mistrzostwa świata w dystansie długim, czyli 3,8 km pływania, 180 km roweru i 42,195 km biegu.

To niesamowite wyzwanie i wydarzenie, co roku przyciąga amatorów triathlonu z całego świata. Format zawodów przewiduje start zawodowców - PRO, oraz amatorów w grupach wiekowych. By wziąć udział w tej najważniejszej na świecie imprezie triathlonowej wymagane jest uzyskanie kwalifikacji, w którymś z kilkudziesięciu rozgrywanych na świecie triathlonów - IRONMAN. W roku 2017 w rywalizacji PRO pań po raz 3 z rzędu wygrała Daniela Ryf ze Szwajcarii. Zwycięzcą i nowym rekordzistą trasy wśród mężczyzn został Niemiec - Patrick Lange.

Tradycyjnie w kategoriach wiekowych, na starcie zobaczyliśmy wielu Polaków, W tym roku aż 11 miało okazję stanąć na starcie w tej imprezie. Jednym z nich był Marcin Konieczny, nie dość tego, że zwyciężył w kategorii wiekowej 45-49 to wyprzedził czas. Czemu? O tym możecie posłuchać w rozmowie z nowym mistrzem świata - człowiekiem orkiestrą. Sportowiec, wykładowca, motywator, mentor, osoba działająca społecznie to właśnie MKON.