Puchar Polski: ZVARiowany mecz w Lubinie. Skromna zaliczka Korony

Trapiona kontuzjami Korona Kielce pokonała 1:0 uznawane za faworyta Zagłębie Lubin. Bramka dla drużyny Gino Lettieriego została uznana po sprawdzeniu w systemie VAR. Jej zdobywcą jest Maciej Górski.

Zagłębie Lubin było przed meczem typowane na faworyta. Piłkarze Piotra Stokowca bardzo dobrze radzą sobie w lidze. W pierwszym meczu tego sezonu pokonali Koronę Kielce 1:0, więc drużyna Lettieriego miała ogromną ochotę na rewanż.

Po bardzo wyrównanym początku pełnym walki Złocisto-Krwiści zepchnęli lubinian do defensywy. Zaprezentowali kilka ciekawych akcji ofensywnych takich jak w 24. minucie. Łukasz Kosakiewicz dośrodkował na głowę Macieja Górskiego, który zgrał wprost pod nogi Soriano. Niemiec potężnym uderzeniem z półobrotu omal nie połamał poprzeczki.

Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w końcówce. W 45. minucie piłkę do siatki Martina Polacka wpakował Górski, jednak arbiter nie uznał bramki twierdząc, że napastnik Korony był na pozycji spalonej. Jego decyzję zweryfikował system VAR. Gol był strzelony prawidłowo. Jakby tego było mało w doliczonym czasie gry gospodarze mogli wpakować kielczanom bramkę do szatni. Zlatan Alomerovic wyszedł z bramki i minął się  z piłką, która trafiła do Łukasza Janoszki. Ten strzelił jednak zbyt lekko i Radek Dejmek wybiciem uratował skórę zarówno swojemu bramkarzowi jak i obrońcy Elhadjiemu Pape Diawowi.

Na słabą grę Miedziowych zareagował Stokowiec wprowadzając w drugiej połowie na plac Arkadiusza Woźniaka i Adama Matuszczyka. Początkowo zmiany przyniosły zamierzone efekty. Zagłębie nabrało chęci do gry i zaczęło mocno napierać na bramkę Alomerovica. Kilka wybornych sytuacji miał Jakub Świerczok, lecz żadnej nie udało mu się zamienić na bramkę. W 75. minucie futbolówkę w bramce Korony umieścił Janoszka, lecz arbiter ponownie uniósł rękę. W tej sytuacji VAR nie był potrzebny. Gracz Zagłębia był ewidentnie na spalonym. W 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Kopacz i Zagłębie kończyło mecz w osłabieniu.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 0:1 (0:0)
Bramka: Górski 45

Zagłębie: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski, Bartosz Kopacz, Jarosław Jach - Alan Czerwiński (46. Arkadiusz Woźniak), Jakub Tosik (46. Adam Matuszczyk), Jarosław Kubicki, Filip Jagiełło, Łukasz Janoszka - Bartłomiej Pawłowski (77. Patryk Tuszyński), Jakub Świerczok.

Korona: Zlatan Alomerović - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Shawn Barry - Łukasz Kosakiewicz, Adnan Kovačević (19. Elhadji Pape Diaw), Goran Cvijanovič, Marcin Cebula, Krystian Miś (66. Ivan Jukić) - Maciej Górski, Elia Soriano (70. Ángelos Argýris).

żółte kartki: Jagiełło, Kopacz, Matuszczyk, Jach - Górski, Diaw, Argýris.
czerwona kartka: Bartosz Kopacz (85, za drugą żółtą)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 2893

Mecze rewanżowe 1/4 finału zaplanowano na 29 listopada.

Relacja zakończona

KONIEC! Korona wygrywa 1:0 i jest nieco bliżej awansu do 1/2 finału Pucharu Polski.

Jarosław Jach również obejrzał żółty kartonik. Gorąco w końcówce.

Angelos Argyris ukarany żółtą kartką.

Arbiter do regulaminowego czasu gry doliczył aż 4 minuty.

Kopacz otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za brzydki faul na Górskim. Zagłębie dokończy mecz w osłabieniu.

Maryla napisz hymn! Hajto rzucił wyzwanie Rodowicz (WIDEO)

Podczas meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Lubin i Koroną Kielce Tomasz Hajto wpadł na oryginalny pomysł. Komentator Polsatu Sport zaproponował, by Maryla Rodowicz zaśpiewała hymn Pucharu Polski.

Rymaniak dośrodkował na pole karne, ale piłkę wybił jeden z obrońców Zagłębia.

Ostatnie 10 minut mają piłkarze Stokowca, aby odwrócić losy tego spotkania. Czy tak się stanie...?

Adam Matuszczyk faulował rozpędzonego Bartosza Rymaniaka i został upomniany żółtą kartką.

Zmiana - Zagłębie: Za Bartłomieja Pawłowskiego wszedł Patryk Tuszyński.

Piłka w bramce Korony, ale ponownie uniesiona ręka sędziego. Ofsajd, gol nie został uznany.

"Jesteśmy z wami, Zagłębie jesteśmy z wami" - niesie się na trybunach w Lubinie. Czy piłkarze zdołają jeszcze odwdzięczyć się swoim kibicom bramką?

Zmiana - Korona: Lettieri posłał na boisko Angelosa Argyrisa w miejsce Soriano.

Zagłębie!!! Centrymetrów zabrakło Świerczokowi by strącić piłkę wprost do bramki gości. Jeśli Korona chce utrzymać wynik musi wziąć się do pracy.

Zmiana - Korona: Krystian Miś został zmieniony przez Ivana Jukica.

Zagłębie ewidentnie nie zamierza odpuścić Koronie. Od kilku minut mocno naciska na bramkę Alomerovica.

Strzal Świerczoka sprawił sporo kłopotów bramkarzowi Korony. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

Okazja Zagłębia! Pawłowski zgrał na Świerczoka, lecz jego strzał został zablokowany.

Diaw w końcu się doigrał. To jego kolejny faul i arbiter wyciągnął żółty kartonik.

Fatalne zagranie Woźniaka. W taki sposób Zagłębie na pewno nie odwróci losów tego spotkania...

Ładną akcję przeprowadzili gosopodarze, ale w polu karnym zakręcił się Pawłowski. Bardzo dobrze pilnowali go obrońcy Korony.

Świerczok faulowany przez Diawa. Rzut wolny dla Zagłębia.

Maciej Górski ukarany żółtą kartką za brzydki faul.

Zmiany w zespole Zagłębia: W miejsce Alana Czerwińskiego i Jakuba Tosika pojawili się Arkadiusz Woźniak i Adam Matuszczyk.

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

Drużyna Zagłębia typowana na faworyta tego meczu póki co zawodzi. Po wyrównanym początku pełnym walki Korona zepchnęła lubinian do defensywy. Prawdziwe emocje pojawiły się dopiero w końcówce. Najpierw sędzia nie uznał bramki, bowiem uznał, że zawodnik z Kielc był na spalonym. Jego decyzję zweryfikował system VAR - gol był strzelony prawidłowo. Zagłębie mogło zdobyć bramkę wyrównującą do szatni, ale piłkę zbyt lekko uderzył Janoszka. To dobra prognoza na kolejne 45 minut! Wracamy za 15 kwadrans.

Koniec pierwszej części spotkania!

Ależ szansa Zagłębia! Alomerovic wyszedł z bramki, ale Janoszka uderzył zbyt lekko i piłkę wybili obrońcy Korony. Podopieczni Piotra Stokowca mają czego żałować.

Arbiter doliczył do pierwszej połowy 2 minuty.

A JEDNAK GOL! Sędzia skorzystał z systemu VAR i uznał bramkę dla Korony. Zdobywcą Maciej Górski.

Piłka w bramce Polacka, ale arbiter podniósł chorągiewkę.

Pawłowski faulowany przez Diawa zdaniem arbitra. Powtórki pokazały, że wcale nie musiał mieć racji. Rzut wolny dla Zagłębia.

Górski wychodził na czystą pozycję, lecz zatrzymał go Kopacz za co utrzymał żółtą kartkę. Rzut wolny dla gości.

Faul Jagiełło na Cebuli. Żółta kartka dla gracza Zagłębia.

Dośrodkowanie Cvijanovica wprost na głowę Rymaniaka, jednak ten nie trafił w bramkę.

Strzał z dystansu Cvijanovica kompletnie nieudany. Słoweniec zupełnie nie przygotował się do tego uderzenia.

Ależ blisko była Korona! Kosakiewicz dośrodkował na Górskiego, ten zgrał główką wprost pod nogi Soriano. Niemiec huknął z półobrotu i omal nie połamał poprzeczki. Co za bomba!

Akcja Korony. Piłka trafiła pod nogi Górskiego, ale ten spanikował i przedwcześnie oddał strzał... bardzo niecelny.

Zmiana - Korona: Adnan Kovacevic opuścił boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął Elhadji Pape Diaw.

Jagiełło dośrodkował, ale czujnie wybił Barry.

Na murawie leży Kovacevic. Czy zdoła wrócić do gry?

Chwila spokojniejszej gry obu drużyn. Mocny początek na pewno kosztował piłkarzy sporo sił.

Akcja Korony przerwana faulem Todorovskiego. Rzut wolny dla piłkarzy Gino Lettieriego.

Próbę wyjścia kontratakem Zagłębia przerwał Kosakiewicz. Rzut wolny dla gospodarzy.

Strzał Cebuli z dystansu był zbyt lekki. Bez trudu Polacek.

Alan Czerwiński doskonale zgrał głową do Pawłowskiego, ale ten chyba nie wierzył, że to się może udać. Bez przekonania uderzył prosto w bramkarza.

Próba prostopadłego podania zawodnika Korony nieudana. Przejął obrońca Zagłębia.

Piłkarze Zagłębia chyba nieco się pospieszyli. Od razu próbowali atakować na bramkę Korony, ale kompletnie im to nie wyszło.

Kto zbliży się do gry w półfinale Pucharu Polski? Zagłębie Lubin czy Korona Kielce? Odpowiedź już za 90 minut! Zaczynamy!

Piłkarze są już na murawie. Za kilka chwil rozpoczną widowisko.

"To będzie dla nas trudny mecz. Zagłębie gra dobrą, ofensywną piłkę" - powiedział przed meczem trener Korony Gino Lettieri.

"Nie będę nieskromny, ale chcę, by to przeciwnicy dopasowali się do nas" - powiedział w przedmeczowym wywiadzie najdłużej pracujący w ekstraklasie trener Zagłębia Piotr Stokowiec.