Sawicki: Rozmawiamy z Brazylijczykami w kontekście meczu towarzyskiego

Piłka nożna
Sawicki: Rozmawiamy z Brazylijczykami w kontekście meczu towarzyskiego
fot. Polsat Sport

Prowadzona przez Adama Nawałkę piłkarska reprezentacja Polski przed wyjazdem na mundial rozegra serię spotkań towarzyskich. - Rozmawiamy z brazylijską federacją, ale wszystko będzie warunkowało losowanie - powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Adam Sławiński: Zjazd Polskiego Związku Piłki Nożnej za nami. Było tu nieprawdopodobnie spokojnie, jak nigdy.

 

Maciej Sawicki: To był chyba najszybciej przeprowadzony zjazd w historii PZPN. Szybko przeszliśmy przez wszystkie punkty. To pokazuje, że w polskiej piłce jest normalność. Tak naprawdę wszystko wynika z pewnej pracy, wszystkie rzeczy są transparentne. Fajnie pogadać o piłce i spotkać się z delegatami.

 

Warto zwrócić uwagę na budżet, który w 2018 roku ma przekroczyć 200 milionów złotych.

 

Jak widać koniunktura na piłkę jest bardzo dobra. Rekordowe oglądalności w telewizji, rekordowe widownie na meczach reprezentacji - to przekłada się na rekordowy budżet PZPN, który bazuje na prawach telewizyjnych, umowach ze sponsorami, prawami marketingowymi. To cieszy, bo w przyszłym roku ponad 200 milionów zainwestujemy w tą piękną dyscyplinę sportu. Większość tych pieniędzy będzie inwestowane w  piłkę amatorską.

 

Część pieniędzy będzie zainwestowana w bazę w Rosji. Soczi czy Kazań?

 

Wszystko przed nami. Jutro wyjeżdżamy do Rosji, gdzie będziemy oglądać pewne bazy. Gdzie finalnie będziemy dowiemy się za jakiś czas. Zapewnimy naszej drużynie na poziomie organizacyjnym wszystko, co będzie potrzebne.

 

Jaki mamy plan na mecze towarzystkie w 2018 roku?

 

W listopadzie gramy z Urugwajem i Meksykiem. Cztery mecze, które zagramy przed wylotem do Rosji będą wynikową losowania, które odbędzie się 1 grudnia. Zapewne ostatni mecz reprezentacja Polski zagra w Warszawie z Litwą.

 

Brazylia?

 

Jeśli nie będzie Brazylii, to będzie inny dobry przeciwnik. Rozmawiamy z brazylijską federacją, ale wszystko będzie warunkowało losowanie.

 

Adam Nawałka daje sugestie jeżeli chodzi o rywali?

 

Adam Nawałka zawsze jest z nami w kontakcie, jeśli chodzi o drużny, z którymi chcemy grać, bo te mecze mają czemuś służyć. Trener chce zobaczyć jacy piłkarze mogą wspierać reprezentację narodową i być dublerami dla niektórych zawodników.

Adam Sławiński, CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze